Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wypadek premier Szydło. Nowe ustalenia

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. Grzegorz Sulikowski Krakowska prokuratura poinformowała, że rejestrator z limuzyny premier Beaty Szydło nie nagrywał dźwięku podczas wypadku w Oświęcimiu.

To mógł być kluczowy dowód w sprawie, który zakończyłby liczne spekulacje. - W rządowych limuzynach są rejestratory, które zapisują parametry jazdy. Natomiast nie rejestrują wrażeń dźwiękowych, związanych z ruchem pojazdu - tłumaczył prokurator Krzysztof Dratwa.

Redakcja poleca:

Zakup używanego auta. Przegląd popularnych oszustw
Mandat zapłacimy kartą. Od kiedy?
Leki i energetyki. Po czym nie siadać za kierownicę?

Do tej pory w związku z wypadkiem prokuratura przesłuchała 70 świadków, między innymi funkcjonariuszy BOR, którzy byli obecni na miejscu zdarzenia. Jednocześnie trwają poszukiwania kierującej - najprawdopodobniej kobiety - która jechała bezpośrednio za kierowcą seicento. Zdaniem śledczych, to właśnie jej zeznania mogłyby rozwiać wszelkie wątpliwości związane ze sprawą.

Do wypadku z udziałem kolumny samochodów Biura Ochrony Rządu doszło w piątek 10 lutego około godz. 18.30 w Oświęcimiu. Poza szefową Rady Ministrów ranni zostali także dwaj funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Polecamy: Redakcyjny test Audi RS6

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • kierowca (gość)

    Takich wypadków codziennie w Polsce jest kilkaset. Każdy stójkowy wyjaśnia taką sprawę w pół godziny. A tu, w wyniku mataczenia i kręcenia ekipy rządowej (BOR, Pani Premier) postępowanie będzie trwało i kosztowało. Przypominam, że wokół wypadku ewidentnie spowodowanego przez Pana Kazimierza (Macierewicz) zapadła cisza. A wystrzał opony w limuzynie prezydenta Dudy miał miejsce w lutym 2016r. ! Są w Polsce nietykalni ?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości