Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Wypadek Roberta Kubicy, dziś operacja złamanego piszczela

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Wypadek Roberta Kubicy, dziś operacja złamanego piszczela Robert Kubica, który przewrócił się przed swoim domem, złamał kość piszczelową prawej nogi. Potwierdza to Marcin Czachorski, rzecznik kierowcy.

O wypadku Roberta Kubicy informowaliśmy za włoskimi mediami. Jednak potem w kraju różne media różnie przedstawiały, to co się Polakowi stało. Mowa była też o złamanej kostce. Ponieważ Kubica nie jest już kierowcą zespołu Lotus Renault GP, więc team nie zajmował się sprawą. Milczał też menadżer Kubicy. Teraz zaś musimy poczekać na oficjalny komunikat lekarzy.

Dzisiaj Kubica ma być w szpitalu, gdzie prawdopodobnie tylko nogę złożą i usztywnią. Może nawet obejdzie się bez gipsu. Oczywiście wydłuży to rehabilitację Polaka, ale nie wpłynie na, to czy da radę w tym roku wrócić na tor.

Przypomnijmy, prawa noga kierowcy F1 służy, tylko do wciskania gazu. Tu siła nie jest niezbędna, bardziej obciążana jest lewa noga, którą kierowcy F1 wciskają hamulec. A w powrocie Kubicy do F1 przeszkadza dłoń, która została uszkodzona w czasie ubiegłorocznego wypadku. Od postępów w rehabilitacji ręki zależy kiedy i czy Polak powróci do ścigania.

Wypadek Roberta Kubicy, dziś operacja złamanego piszczela
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Wypadek Roberta Kubicy, dziś operacja złamanego piszczela

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości