Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Wypadek Roberta Kubicy – nowa operacja i wywiad

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Wypadek Roberta Kubicy – nowa operacja i wywiad Robert Kubica przeszedł właśnie kolejną operację. Polaka przeniesiono z intensywnej terapii na oddział ortopedyczny. Lekarze składali mu kości ręki (łokieć) oraz nogi. Po zabiegu są optymistami, ale Polak zostanie jeszcze w szpitalu przez 15-20 dni. Przed tym Kubica rozmawiał z dziennnikarzami, powiedział, że wróci do Formuły 1.

Polak rozmawiał z dziennikarzem "La Gazzetta dello Sport" i stwierdził, że powróci na tory Formuły 1 przed końcem sezonu i będzie jeszcze silniejszy.

- Przykro mi z powodu tego, co się stało. Nie wiem nawet, co się wydarzyło, z wypadku niczego nie pamiętam. Znalazłem się w szpitalu, wszystko wyjaśnił mi mój menedżer - powiedział Kubica.
- Nie wiem nawet, jak zbudowana jest kość, ale kiedy mnie poskładają, to do mnie należeć będzie to, bym funkcjonował tak, jak należy - dodał Kubica. - Rajdy to nie tylko pasja, to ostry, surowy trening do Formuły 1. Lepiej jeżdżę w F1, bo uczestniczyłem w wielu rajdach w zeszłym roku - ocenił.

Po zakończeniu piątkowej operacji lekarze na konferencji prasowej powiedzieli, że z nogą Kubicy sobie poradzili, ale nie naprawili jeszcze wszystkiego w łokciu, bo to bardzo skomplikowana część ciała. Są jednak optymistami. Polak trafił na odział intensywnej terapii, ale w sobotę ten oddział już opuści. Kubica przez 15-20 dni pozostanie jeszcze w szpitalu. Na konferencji powiało nadzieją, że kierowca wróci do pełni zdrowia.

Autor: gh
Źródło: La Gazzetta dello Sport
Fot. Lotus Renault GP

Wypadek Roberta Kubicy – nowa operacja i wywiad
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Wypadek Roberta Kubicy – nowa operacja i wywiad

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości