Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Wypadek Roberta Kubicy – Polaka czekają kolejne operacje

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Wypadek Roberta Kubicy – Polaka czekają kolejne operacje Stan zdrowia Roberta Kubicy, rannego w niedzielnym wypadku na trasie rajdu we Włoszech, poprawia się. Polski kierowca Formuły 1 jest przytomny i – jak podkreślają jego szefowie z teamu Lotus Renault GP – gotowy do walki o powrót na tor.

Przypomnijmy – Robert Kubica miał w niedzielę rano poważny wypadek na trasie rajdy Ronde di Andora. Jego Skoda Fabia S2000 uderzyła w stalową barierę, która dosłownie wbiła się do wnętrza samochodu. Kubica był przez siedem godzin operowany – lekarze walczyli o uratowanie jego prawej dłoni.

We wtorek lekarze opiekujący się polskim kierowcą poinformowali, że prawe przedramię Roberta – operowane w niedzielę – jest właściwie ukrwione, a prognozy na przyszłość są pomyślne.

Kierowca jest przytomny, normalnie rozmawia z lekarzami, krewnymi, czy przedstawicielami teamu Lotus Renault GP. – Jest gotowy do walki o powrót do ścigania w Formule 1 – podkreślają przedstawiciele zespołu.

W czwartek Robert Kubica ma przejść kolejne operacje, których celem jest nastawienie złamań w jego prawym ramieniu i prawej stopie. Trzy lub cztery dni później Polaka czeka jeszcze jeden zabieg – tym razem łokcia.

W szpitalu Santa Corona polski kierowca pozostanie dwa lub trzy tygodnie.

Nie wiadomo na razie, kto zastąpi go w kokpicie bolidu R31 na starcie wyścigu o Grand Prix Bahrajnu – inauguracji sezonu 2011 r.

Przeczytaj co pisaliśmy o wypadku Roberta Kubicy:

"Wypadek Roberta Kubicy – nowe informacje o stanie zdrowia Polaka"

"Wypadek Roberta Kubicy - operacja zakończona"

Źródło: Lotus Renault GP

Wypadek Roberta Kubicy – Polaka czekają kolejne operacje
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Wypadek Roberta Kubicy – Polaka czekają kolejne operacje

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości