Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Wypadki na drogach w 2015 roku. Jest bezpieczniej

Data publikacji: Autor: (mm) / policja.pl

Fot. Archiwum Policja podsumowała jak 2015 rok wyglądał na polskich drogach. Było o 2269 wypadków mniej, 298 mniej ofiar śmiertelnych i 3088 mniej rannych jak w 2014 roku.

Fot. Archiwum Bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po Polsce nieustannie się poprawia. W 2015 roku w 32 701 wypadkach zginęły 2 904 osoby, a 39 457 zostało rannych. Liczba zarejestrowanych pojazdów silnikowych przekroczyła 26 mln.

W porównaniu do 2014 roku odnotowano blisko 7% spadek ilości wypadków drogowych, około 10% spadek ilości zabitych i ponad 7% spadek ilości rannych. Wtedy dla porównania doszło do 34 970 wypadków drogowych w wyniku których zginęły 3 202 osoby, a 42 545 zostało rannych.

Zobacz także: Alternatywna jedenastka gwiazd Premier League

Na przestrzeni ostatnich ponad 20 lat, pomimo blisko trzykrotnego wzrostu ilości pojazdów mechanicznych poruszających się po polskich drogach, liczba wypadków drogowych spadła o 20 946, a liczba zabitych w nich osób o 3 840. Dla porównania w 1994 roku na terenie Polski zarejestrowanych było ponad 10 mln pojazdów silnikowych. W tym samym roku liczba wypadków drogowych wyniosła 53 647. W ich wyniku 6 744 osoby poniosły śmierć, natomiast 64 573 zostały ranne.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • teoretyczne państwo .... i krzyży kupa (gość)

    ....Na przestrzeni ostatnich ponad 20 lat, pomimo blisko trzykrotnego wzrostu ilości pojazdów mechanicznych poruszających się po polskich drogach, liczba wypadków drogowych spadła o 20 946, a liczba zabitych w nich osób o 3 840..... Co za brednie i to jest na pewno sukces białych czapek? Ależ skąd ! Powodem mniejszej liczby wypadków są zabezpieczenia montowane . Ciekawe ile samochodów 20 lat temu miało ABS, poduszki i kurtyny powietrzne, opony zimowe, itd, itd. Nie oszukujmy się. Kierowcy z roku na rok jeżdżą coraz gorzej. Gdyby obecni kierowcy przesiedli się do polonezów, "maluchów", favoritek, rzęchów z importu, itp zakłady pogrzebowe nie nadążałyby zbierać trupów z polskich dróg. Jeśli porównuje się rzeczy z różnych bajek to przestaje to być statystyką a staje się zwykłą propagandą. W zależności od tego, czego sobie życzy zleceniodawca może to być również czarny pijar. Z autopsji wiem jak się jeździło w latach '90 i wiem że tylu idiotów nie posiadało wtedy prawa jazdy.

  • Siekieradek (gość)

    Przecież nie da się w tym kraju szybko jeździć dlatego nie ma tylu wypadków tylko są kolizje. Na każdych wylotówkach z miast i w promieniu 20 km od nich są korki sznury pojazdów a 70km/h to już sukces, wyprzedzać się nie da bo sznur z przeciwka to jak tu się rozbijać. Buduje się ekspresówki obwodnice i autostrady a średnia prędkość jazdy spada przez bramki fotoradary dławiące ruch niedopracowane węzły i modne w Polsce ronda niby bezkolizyjne i bezpieczne ale nie przy dużym natężeniu ruchu.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości