Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Wypadki. Specjalne słupy i osłony mogą ocalić życie kierowców?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. TVN24/x-news Specjalne elementy montowane na bariery drogowe mogą ocalić życie motocykliście, który uległ wypadkowi. Zadaniem osłony jest zamortyzowanie uderzenia sunącego po ziemi motocyklisty. W Inowrocławiu przeprowadzono testy nowej konstrukcji, które mają wykazać, czy nowoczesne rozwiązanie z myślą o jednośladach, będą bezpieczne także dla aut.

- Stalowe słupy mają to do siebie, że pojazd, który w niego wjeżdża, już na nim pozostaje, a osoby, które znajdują się w pojeździe mogą nawet zginąć - tłumaczy Sławomir Melski z firmy Alumast.

Nowoczesne rozwiązania mają być dogodne i dla motocyklistów i dla kierowców. - Zazwyczaj dochodzi do upadku motocyklisty przed uderzeniem. Potem sunie już bezwładnie - mówi Grzegorz Bagiński, prezes firmy Saferoad i dodaje, że każde zderzenie z twardym elementem może skończyć się tragicznie, czemu dodatkowe zapory mają zapobiegać.

Redakcja poleca:

Peugeot 208 GTI. Mały urwis z pazurem
Likwidacja fotoradarów. W tych miejscach kierowcy przekraczają prędkość

Filtr cząstek stałych. Wycinać czy nie?


Jak mówi jeden z organizatorów konferencji „Polska Wizja Zero” Jan Styliński, testy mają służyć przede wszystkim bezpieczeństwu na drodze, dlatego zainteresowani są nim ci, którzy o to bezpieczeństwo dbają na co dzień. - To bardzo ważne, by pokazać jak te rozwiązania, o których codziennie dowiadują się eksperci, sprawdzają się w praktyce - mówi Styliński.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • rednask (gość)

    materiały to jedno a wykonanie to drugie - puki mamy takich a nie innych fachowców na drogach to wykonanie naprawy takiej bramki po uderzeniu auta jest karygodne - po prostu widziałem jak autem naciągają słupki zamiast wymieniać - spawają i robią nowe dziury zamiast zrobić tak jak powinni - a najlepszy numer jak ucinają przy podłożu zdewastowany słupek i z nowego do spawają prostą część . Byle łatwiej byle mieć szybciej wolne i na piwko .

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości