Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Wyprzedaż samochodów z rocznika 2011 - sprawdź promocje na auta

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Wyprzedaż samochodów z rocznika 2011 - sprawdź promocje na auta Ruszyły wyprzedaże aut z rocznika 2011. Można sporo zaoszczędzić, bo promocje samochodów obejmują nie tylko obniżki cen, ale też dodatkowe wyposażenie.

Końcówka roku to bardzo dobry czas na zakup nowego samochodu. W salonach ruszyła już wyprzedaż rocznika 2011. Warto się zainteresować tymi promocjami, bo w Polsce - podobnie jak w krajach Europy Zachodniej - mało kto przy odsprzedaży samochodu po kilku latach przedkłada rok produkcji nad datę pierwszej rejestracji. Dlatego kupując i rejestrując samochód pod koniec roku nie należy obawiać się, że za kilka wóz będzie dużo mniej wart niż egzemplarz ze stycznia nowego roku.

Zobacz też: Kredyt samochodowy 50 na 50 - sprawdź, czy to się opłaca. Poradnik

Promocje samochodów są atrakcyjne, ale szukając nowego auta nie należy się spieszyć. Warto twardo negocjować. Na przełomie grudnia i stycznia sprzedawcom zależy na pozbyciu się samochodów wyprodukowanych w kończącym się roku. Można więc liczyć na większe upusty niż zwykle. Tym bardziej, że w większości wypadków nawet promocyjna cena ustalona przez krajowego importera nie jest sztywna i można ją ustalić indywidualnie u dilera. Dlatego jeśli szukasz konkretnego modelu, poproś o przygotowanie oferty w kilku salonach.

Jeżeli natomiast nie szukasz konkretnego modelu samochodu, odwiedź salony różnych marek. Pod koniec roku może się okazać, że za przygotowaną wcześniej gotówkę, uda się kupić większy i lepiej wyposażony samochód, czasami nawet bardziej prestiżowej marki.

Pamiętaj, że u wielu dilerów dodatki, jak np. koła zimowe, czujniki cofania, alarm, czy zapasowy komplet dywaników to akcesoria kupowane przez salon u lokalnych dostawców. Ponieważ nie finansuje ich centrala, diler żongluje nimi dowolnie. Dlatego negocjując cenę warto o nie zapytać. Sprzedawca, który wie, że ma na stanie kilka kompletów dywaników chętnie dołoży je do auta, jeśli będzie wiedział, że tym przekona kierowcę do zakupu samochodu.

Sprawdź, jakie promocje samochodów z rocznika 2011 przygotowali ich importerzy:

Wyprzedaż samochodów z rocznika 2011 - marki europejskie i amerykańskie

Wyprzedaż samochodów z rocznika 2011 - marki japońskie i koreańskie

Bartosz Gubernat

Wyprzedaż samochodów z rocznika 2011 - sprawdź promocje na auta
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Wyprzedaż samochodów z rocznika 2011 - sprawdź promocje na auta

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości