Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. Poseł proponuje zmiany (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Piotr Krzyżanowski Legalnego wyprzedzania rowerzystów na podwójnej ciągłej chce jeden z posłów. Parlamentarzysta apeluje w tej sprawie do ministra infrastruktury.
Wyprzedzanie rowerzysty przez samochód na tzw. „gazetę'' , czyli bardzo blisko roweru mogąc go potrącić, albo łamanie zasad ruchu drogowego nie zachowując odległości 1 m od roweru przejeżdżając przez podwójną ciągłą linię (100 zł mandatu i 5 punktów karnych). Tak na wielu polskich drogach wygląda wyprzedzanie rowerzystów przez kierowców samochodów. Chce to zmienić jeden z posłów z województwa opolskiego.
 
 
Poseł proponuje tak zmodyfikować przepisy, aby pozwalały na manewr z przekroczeniem podwójnej ciągłej linii, jeśli kierowca zachowa szczególną ostrożność. - Kierowcy mają problem i niekiedy któryś z nich zahaczy o linię, a ten który chce rygorystycznie przestrzegać przepisów, nie przekracza jej. Tworzy się długa kolejka pojazdów, a kierujący się niecierpliwią - zwraca uwagę poseł Ryszard Galla.
 
Jeśli szerokość pasa ruchu nie pozwala na wyprzedzenie rowerzysty z przepisowym odstępem 1 m, po prostu trzeba jechać za nim. Obecnie to jedyne zgodne z przepisami rozwiązanie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • baba (gość)

    No fajnie, jeżeli rowerzysta jedzie z prędkością dziesięciu kilometrów na godzinę,...........................a ja za nim.

  • Uwazny wyb, (gość)

    Sam pomysl jest do bani a widac ze osdiolkow w sejmie jest wielu.Takie blazny i pajace niszcza prtawo ktore i tak jest bylejakie.Ciekawe skad ten posel pochodzi mysle ze z PO bo tam jest wielu najadrzejszych na swiecie a szczegolnie wielu jest w Brukseli/ takie lewandowskie Kurdyckie Boni ta co skrzeczy zapomnalem nazwiska i wielu innych zdrajcow/.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości