Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Wyścig zabytkowych motocykli Super veteran 2012 w Lublinie

Data publikacji: Autor: Jakub Markiewicz

Wyścig zabytkowych motocykli Super veteran 2012 w Lublinie W sobotę 19 maja miłośnicy zabytkowych jednośladów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na torze Lublin przy ulicy Zemborzyckiej. Wstęp na imprezę jest darmowy.

To już ósma edycja zlot właścicieli i miłośników starych motocykli. W zeszłym roku do Lublina przyjechało ponad 100 maszyn.

– Jest to jedyna tego typu akcja w Polsce, która dodatkowo jest bardzo widowiskowa – tłumaczy Radosław Mikulski z Lubelskiej Grupy Weterańskiej „Partyzant”.

 

Na uczestników i widzów czekają także takie atrakcje jak spotkanie z dawnymi mistrzami sportu, prezentacja unikatowych motocykli i ciekawostek z historii związanej z jednośladami. Nie zabraknie także pokazu i omówienia zasad sportowej techniki jazdy, konkursu elegancji, slalomu z przeszkodami, czy tzw. jazdy na dochodzenie i regularność. Będzie można zobaczyć również pokaz udzielania pierwszej pomocy

 

- Motocykle nie są eksponatami, tylko żyją ze swoimi właścicielami. To hobby na powietrzu i świetny sposób na spędzenie czasu z całymi rodzinami – zaznacza Radosław Mikulski.

 

Wstęp na rajd jest darmowy. Wszystkie chętne osoby muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.rajdlubelski.pl/zgl2012.html. Mają na to czas do 13 maja. Na tej stronie można znaleźć również szczegółowy plan imprezy.

 

Jakub Markiewicz

Dziennik Wschodni

Wyścig zabytkowych motocykli Super veteran 2012 w Lublinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Wyścig zabytkowych motocykli Super veteran 2012 w Lublinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości