Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Wyścigi Formuły 1: kochaj, oglądaj, obstawiaj

Data publikacji: Autor: Materiał partnera zewnętrznego

Fot. materiały partnera zewnętrznego Królowa motosportu cieszy się w Polsce ogromną popularnością, o czym nie zapominają firmy bukmacherskie, w których ofercie znaleźć można cały wachlarz zakładów sportowych związanych z tą dyscypliną.

Formuła 1 wystartowała ponad pół wieku temu. W polskiej świadomości pojawiła się pod koniec lat 70., kiedy to zobaczyć można było pierwszą transmisję z Grand Prix Monaco. Już w tym czasie pojawili się pierwsi miłośnicy tej dyscypliny sportu, co z kolei doprowadziło do rozważań przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA) nad powierzeniem Polsce jednego z wyścigów. Ich gospodarzem miał być spełniający wszystkie ówczesne wymogi tor w Poznaniu. Skończyło się jednak tylko na planach, podobnie jak w przypadku budowy zupełnie nowego obiektu. W kolejnych latach popularność najszybszego sportu świata rosła, aby w latach 90. się załamać. Wszystko odżyło za sprawą Roberta Kubicy. Powstała nawet swego rodzaju „Kubicomania”, czyli odpowiednik „Małyszomanii”, co związane było z eksplozją popularności zarówno F1, jak i skoków narciarskich. Niestety,wiele zmieniło się w 2011 roku, kiedy nasz polski kierowca miał feralny wypadek. Mimo to, zainteresowanie najszybszymi samochodami świata przetrwało, o czym najlepiej świadczy fakt, że według FOM (Formula One Managment) Polska znajduje się na liście 20 krajów, w których królowa motosportu cieszyła się w sezonie 2017 największym zainteresowaniem.

Formuła1 w zakładach bukmacherskich: czas start

Fot. materiały partnera zewnętrznego W kalendarzu mistrzostw świata Formuły 1 w 2018 roku znalazło się dwadzieścia jeden wyścigów. Sezon rozpoczął się 25 marca wyścigiem o Grand Prix Australii, a zakończy 25 listopada w Abu Zabi. Każda tego typu rywalizacja znajdzie się w ofercie firm bukmacherskich i będzie zawierała w sobie wiele różnych wariacji. I tak zawierać zakłady będzie można na zwycięzcę danych zawodów, gdzie wśród faworytów pojawiać się będą te same nazwiska (np. Lewis Hamilton i Sebastian Vettel), oraz jaka będzie narodowość triumfatora. W tym wypadku najniższych kursów spodziewać się można kolejno na Brytyjczyka oraz Niemca. Typować będzie można również jaka będzie pozycja startowa zwycięzcy (np. z pole position) oraz czy jakikolwiek kierowca wygra kwalifikacje i wyścig oraz osiągnie najlepszy czas okrążenia (zakłady zarówno na tak, jak i nie). W typowaniu pomagają specjalne kody bonusowe i promocyjne, dzięki którym gracz ma możliwość podwojenie swojego budżetu na zakłady (taki bonus u legalnego bukmachera możesz odebrać TUTAJ), Można wspomnieć, iż przy pomocy bonusów bez depozytu zakłady na Formułe 1 można stawiać zupełnie za darmo.

Z całą pewnością oferta obejmować będzie także zakłady dotyczące samochodu, który wygra wyścig (największe szanse przypisane zostaną do Mercedesa), oraz pierwszego samochodu, który wycofa się z rywalizacji (niski kurs zostanie najprawdopodobniej przypisany do McLarena).

Zakłady na cały rok

Bukmacherzy nie zapomnieli również o miłośnikach finalnych rozstrzygnięć całego roku. Do dyspozycji graczy oddane więc zostały zakłady dotyczące mistrzostw świata konstruktorów Formuły 1, w której największa szanse przypisuje się tutaj Mercedesowi (kurs 1,40). Tak niski kurs wynika przede wszystkim z faktu, że w ostatnich latach to właśnie niemiecka stajnia zdominowała tę klasyfikację. Typować można również kto zostanie najlepszym kierowcą w tym roku. Na tym polu wyraźnym faworytem jest Brytyjczyk Lewis Hamilton z kursem 1,66 – który zdobył tytuł mistrzowski 28 października, a który wyprzedza m.in. Sebastiana Vettela (kurs 4,50) oraz Maxa Verstappena (7,00). Oferta firm bukmacherskich obejmuje również zakłady związane z liczbą zwycięstw danego kierowcy w sezonie. I tak obstawiać można m.in. czy liczba triumfów Fernando Alonso w sezonie będzie mniejsza (kurs 1,42) czy większa (kurs 2,65) niż 0,5. Wśród tej propozycji znaleźć można również zakłady dotyczące czterokrotnego mistrza świata Formuły 1, czyli Lewisa Hamiltona. W tym wypadku do wyboru graczy przygotowano opcje, że liczba wygranych rywalizacji będzie mniejsza lub większa niż 7,5, za które oferowany jest identyczny kurs wynoszący 1,85.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości