Wyścigi górskie: Rafał Grzesiński z rekordem trasy w Korczynie

Bartosz Gubernat
GSMP Korczyna 2014r.
Zawodnik Automobilklubu Kieleckiego poprawił o ponad 5 sekund ubiegłoroczny rekord trasy ustanowiony przez Piotra Soję. Wygrał obie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, meldując się na mecie przed Dubaiem i Waldemarem Kluzą.

Rekordowym przejazdem Rafał Grzesiński popisał się w sobotę. 4,5-kilometrową trasę między Korczyną a Czarnorzekami pokonał w 1:50.181. Po pierwszym podjeździe walka o wygraną w zapowiadała się bardzo ciekawie, gdyż Tomasz Nagórski tracił do lidera zaledwie 0,229 sek.

Przeczytaj także: Rajd Australii. Ogier zwyciężył, Kubica dziewiąty

Podczas drugiego podjazdu mistrz Polski uszkodził jednak samochód i musiał się wycofać z dalszej rywalizacji. W tej sytuacji na podium wskoczyli Dubai i Waldemar Kluza. Czwarte miejsce zajął Marcin Słobodzian, piąte Andrzej Szepieniec a szóste Marcin Gładysz. W grupie samochodów historycznych pierwsze miejsce zajął Piotr Ostrowski, a drugie Rafał Szebla (obaj jadący BMW). Trzeci czas wykręcił Marcin Kozłowski jadący Fordem Sierrą.

W niedzielę zawody znowu przebiegały pod dyktando Grzesińskiego, który korzystając ze znakomitej pogody poprawił swój sobotni rekord trasy. Tym razem osiągnął wynik 1:49.236. Pod nieobecność Tomasza Nagórskiego, który nie zdążył naprawić samochodu drugie miejsce zajął Dubai, a trzecie Waldemar Kluza. Piątkę uzupełnili Marcin Słobodzian jadący Mitsubishi Lancerem i Piotr Soja na Lotusie Exige.

Wśród kierowców samochodów przednionapędowych najlepiej z przejazdami poradził sobie Piotr Ruciński jadący Fiatem Seicento. Sekundę za nim na mecie zameldował się Roman Baran, który w sobotę wygrał klasę E1-2000. – Dzięki temu udało mi się wywalczyć z powrotem tytuł mistrza Polski. Cieszę się tym bardziej, że mogłem go świętować przed własną publicznością – mówi rzeszowianin.

W zmaganiach samochodów historycznych po raz kolejny zwyciężył Piotr Ostrowski w BMW M3. Wyprzedził o sekundę Rafała Szeblę, a trzecie miejsce zajął Marcin Kozłowski. Finałowe zawody Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2014 odbędą się w weekend 3-5 października w rejonie Magury Małastowskiej, pod Gorlicami.

Klasyfikacja generalna GSMP po eliminacjach w Korczynie: 1. Dubai 154 pkt., 2. Kluza 122, 3. Nagórski 120, 4. Słobodzian 103, 5. Drotár 87, Gładysz 87, 7. Grzesiński 80, 8. Soja 72, 9. Kozioł 57, 10. Béreš Jr 38.