Wyścigi górskie: Tomasz Nagórski niepokonany w Siennej z rekordem trasy (FILM)

maciej.mitula
Wyścigi Górskie: Nagórski niepokonany w Siennej z rekordem trasy
Tomasz Nagórski zdominował zawody GSMP Sienna 2013. Zawodnik Automobilklubu Opolskiego pewnie wygrał sobotnią i niedzielną rundę, tym samym umocnił się na pozycji lidera GSMP.

11 runda GSMP Sienna 2013 rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9.00. Od samego początku to Nagórski dyktował tempo. Tuż za nim plasował się Andrzej Szepieniec oraz Rafał Grzesiński. Jednak podczas pierwszego podjazdu wyścigowego auto Szepieńca straciło koło i Krakowianin musiał wycofać się z rywalizacji.

WYNIKI - 11 runda GSMP Sienna 2013

Ostatecznie na mecie sobotnich zawodów tuż za Nagórskim uplasował się Rafał Grzesiński w Lancerze Evo ze stratą 2,032 sekundy oraz rewelacja 11 rundy GSMP Sienna - Przełęcz Puchaczówka, debiutant w stawce GSMP zawodnik o pseudonimie Dubai, który Lancerem Evo Open+2000 uzyskał trzeci czas ze stratą 9,091 do Nagórskiego.

Czwarte miejsce to Marcin Bełtowski, który podczas drugiego podjazdu wyścigowego został wyprzedzony przez Dubaja o 0,582. Piątkę zamyka Igor Widłak.

Szósty w 11 rundzie GSMP uplasował się Marcin Słobodzian, zwycięzca grypy N. Tuż za nim kolejny z debiutantów Mateusz Gołek w Lancerze Open+2000. Ósme miejsce to Grzegorz Kozioł, który wygrał rywalizację w grupie A i już na trzy wyścigi przed końcem sezonu zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski w swojej grupie. Dziewiąta pozycja to Jerzy Gołębiowski, najszybszy wśród samochodów historycznych, a dziesiątkę zamyka Michał Sowa, drugi w grupie N.

Już podczas pierwszego podjazdu nie obyło się bez wypadków. Pierwszym pechowcem okazał Rafał Szumiec, który pokiereszował swoje auto, natomiast Jakub Zalega, uszkodził koła swojego VW Golfa. Kolejnymi pechowcami byli: Wojciech Szulc, który rozbił tył swojego Lancera Evo X na PO2 uderzając w drzewo, Andrzej Szepieniec urywający koło na betonowej barierze. W pierwszym wyścigu stojący na starcie Tomasz Mikołajczyk nie wyruszył na trase po awarii przepustnicy, tracąc tym samym sobotnią rundę. Finalistą wśród pechowców był Bartosz Bąk, który dachował swoim Renault Clio przy PO7, rozbijając betonowe bariery.

Wśród samochodów napędzanych na jedną oś zwyciężył Rafał Grzywaczyk w Hondzie CRX, zwycięzca Open-2000. Tuż za nim na metę dotarł Roman Baran w Clio, a trzeci był Szołek w Hondzie Civic grupy A-2000.

Generalkę grupy N po raz kolejny w tym sezonie wygrał Marcin Słobodzian, zostawiając za sobą Michała Sowę i Piotra Oleksyka w Clio.

W grupie A, najszybszy był Kozioł, drugi Szołek w Civicu Type-R, a trzeci Michał Bochenek, który zajął drugie miejsce w A-2000.

Samochody historyczne wygrał Jerzy Gołębiowski, który był szybszy od Marcina Kozłowskiego w Fordzie Sierra Cosworth oraz Wojciecha Bełtowskiego w Audi Quattro S1.

PUNKTACJA SEZONU GSMP 2013
1. Nagórski 156, 2. Szepieniec 112, 3. Grzesiński 109, 4. M. Bełtowski 95, 5. Widłak 71, 6. Łata 70, 7. Kozioł 60, 8. Baran 26, 9. Słobodzian 23, 10. Świerkowski 23.

Drugi dzień Wyścigu Górskiego Sienna - Czarna Góra, przebiegał bardzo spokojnie. Tuż za Nagórskim na mecie pojawił się Rafał Grzesiński ze stratą 4,712 sekundy. Na trzecim stopniu podium w niedzielę stanął Andrzej Szepieniec, który po zawodach GSMP Sienna zrównał się punktami z Grzesińskim i walka o drugą i trzecia lokatę w tym sezonie odbędzie się podczas GSMP Korczyna już 21 i 22 września.

WYNIKI - 12 runda GSMP Sienna 2013 niedziela

Podczas drugiego podjazdu wyścigowego Tomek Nagórski pobił swój wczorajszy rekord trasy o blisko sekundę i wynosi on 1.28,121.

Piątkę 12 rundy uzupełnili Dubai w Lancerze Evo oraz Marcin Bełtowski w Subaru Imprezie. Szóste miejsce to Igor Widłak a za nim Piotr Soja w Lotusie Exige, który prawdopodobnie pojawi się jeszcze w Korczynie.

Ósme miejsce zajął Marcin Słobodzian, zwycięzca grupy N, a tuż za nim w klasyfikacji generalnej pojawił się Mateusz Gołek w Lancerze Evo Open+2000. Dziesiątkę zamyka Michał Sowa, drugi w grupie N.

Jak donoszą nasze nieoficjalne źródła z rywalizacji wykluczony został Tomasz Mikołajczyk, za opuszczenie parku maszyn po drugim podjeździe wyścigowym.

W grupie N za Słobodzianem sklasyfikowany został Michał Sowa w Evo IX, a trzeci Wojciech Szulc w Evo X.

Grzegorz Kozioł wygrywając grupę A podczas GSMP Sienna zapewnił sobie na dwie rundy przed końcem sezonu tytuł Mistrza Polski. Za Krakowianinem na mecie niedzielnych zawodów zameldował się Szołek, zwycięzca A-2000, a na trzecim miejscu Jakub Paczkowski w Hondzie Integra.

Wśród samochodów historycznych, najszybszy był Jerzy Gołębiowski w Escorcie Cosworth, tuż za nim pojawił się Marcin Kozłowski w Fordzie Sierra Cosworth, a na trzecim sklasyfikowano Rafała Szumca w Lancii Delta Integrale.

Ośkę po awarii Romana Barana podczas pierwszego podjazdu wyścigowego wygrał Rafał Grzywaczyk, zwycięzca Open-2000. Tuż za nim na mecie Szołek i Sebastian Teter.