Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyścigi górskie w Limanowej: Tomasz Nagórski potwierdza formę

Bartosz Gubernat
GSMP Limanowa
Aktualny mistrz Polski oraz lider klasyfikacji generalnej GSMP wygrał sobotnią rundę. W niedzielę nie wystartował z powodu awarii samochodu.

Mimo zmiennych warunków atmosferycznych Nagórski od samego początku jechał szybko i równo. Na mokrej nawierzchni nawierzchni 5493 m pokonał w czasie 2:23.604, a kiedy deszcz przestał padać, poprawił wynik do 2:17.645. Tuż za kierowcą Subaru Imprezy nim na mecie zameldował się DUBAI jadący Mitsubishi Lancerem Evo, a trzecie miejsce wywalczył niezwykle szybki tego dnia Marcin Gładysz na Volkswagenie Scirocco R. Czwarte miejsce ze stratą niewiele ponad sekundy zajął Grzegorz Kozioł, triumfator grupy A. Zwycięzca grupy N Damian Łata w generalce zameldował się na piątej pozycji. Szósty czas sobotnich przejazdów wykręcił Piotr Soja w Lotusie Exige, a dalej meldowali się na mecie Mateusz Gołek, Rafała Serafinowicz, Marcin Słobodzian i Krzysztof Maszczyk.

W silnie obsadzonej grupie historycznej sobotnią rywalizację wygrał Piotr Ostrowski w BMW M3. Drugi był Christian Zaleski w Porsche 911 a trzeci Wojciech Bełtowski w Audi S1 Quattro.

Ze śliską nawierzchnią nie poradził sobie m.in. Federico Liber, który wypadł z trasy, kończąc jazdę Reynardem K02 w rowie. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, a samochód nadawał się do dalszej jazdy.
Niedzielne zawody zaczęły się treningiem o godz. 7.30, a pierwszy podjazd wyścigowy wystartował o godz. 11. Zawody były jednocześnie rundą GSMP oraz Mistrzostw Europy. Te drugie wygrał Milos Beneś z Czech. Jego Osella FA30 osiągnęła najlepszy czas weekendu – 2:03.101. Drugie miejsce na podium wywalczył Fausto Bormolini w Reynardzie K-02, a na trzecie Robert Steć jadący Lolą T96/50 Zytec.

Z rywalizacji w GSMP z powodu awarii samochodu musiał się wycofać Tomasz Nagórski. Pod jego nieobecność wygrał jadący Mitsubishi Lancerem Mecedończyk Igor Stefanovski, który jednocześnie triumfował w grupie N. Tuż za nim uplasował się Marcin Gładysz, a podium uzupełnił Marcin Słobodzian. Czwarte miejsce wywalczył Grzegorz Kozioł, a piąte Piotr Soja. Z powodu awarii samochodu z rywalizacji musiał się wycofać także DUBAI, który na treningach notował wyśmienite czasy.
Wśród pojazdów historycznych tym razem najszybsze okazało się Porsche Christiana Zaleskiego, który wyprzedził Piotra Ostrowskiego i Wojciecha Bełtowskiego.

Po sześciu rundach GSMP w klasyfikacji generalnej Tomasz Nagórski prowadzi przed Igorem Drotarem i Marcinem Gładyszem. 7 i 8 runda GSMP odbędą się w Sopocie 12 i 13 lipca.