Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Wyścigi: Patryk Szczerbiński w Porsche Supercup

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Wyścigi: Patryk Szczerbiński w Porsche Supercup Patryk Szczerbiński, 19-letni koszalinian, będzie kierowcą wyścigowym Verva Racing Team. Wystąpi w całym sezonie Porsche Supercup, zawodach towarzyszących od 20 lat wyścigom Formuły 1.

19-latek urodził się w Koszalinie i mieszkał przy ul. Gnieźnieńskiej. Chodził do społecznej szkoły podstawowej przy ul. Gałczyńskiego. Trenował, podobnie jak Robert Kubica i Natalia Kowalska, na koszalińskim torze kartingowym. Od sześciu lat mieszka, wraz z rodzicami, w Wielkiej Brytanii. W domu rodzinnym w Koszalinie jest jednak bardzo często.

 - W tej chwili Patryk jest w Barcelonie na testach - mówił nam wczoraj Arkadiusz Szczerbiński, tata Patryka. - Ja przyjadę do Koszalina lada dzień, a Patryk może na święta - dodał. Jest dumny z syna. Nic dziwnego, Porsche Supercup to bezpośrednie zaplecze Formuły 1, która jest celem dla wszystkich kierowców wyścigowych. - Zdecydowanie celujemy w Formułę 1, choć teraz oczywiście Patryk skupia się na Porsche Supercup. Mam jednak nadzieję, że nowy sponsor tak poprowadzi karierę Patryka, że niedługo rzeczywiście będziemy go oglądali w F1.

Na środowej konferencji prasowej Patryk, który w zespole Verva Racing Team będzie jeździł razem z Kubą Giermaziakiem, zdobywcą III miejsca w klasyfikacji generalnej ubiegłego roku, obiecał, że da z siebie wszystko i wykorzysta daną mu szansę. Wyjaśnijmy, VRT zorganizował otwarty nabór na kierowcę do swojego teamu. Przyszło ogrom zgłoszeń.

Rada Ekspertów, składająca się z zawodowych kierowców wyścigowych i rajdowych, dziennikarzy sportowych oraz przedstawicieli koncernu Orlen, wybrała trójkę najlepszych i najbardziej obiecujących zawodników, którzy pojechali na testy praktyczne do Niemiec, na tor EuroSpeedway Lausitz. Patryk Szczerbiński okazał się tam liderem. - W wyborze zwycięzcy kierowaliśmy się nie tylko czasem, który poszczególni zawodnicy osiągali, ale przede wszystkim postępami, szybkością uczenia się i korygowania błędów, współpracą z zespołem i inżynierami - powiedział Timo Rumpfkeil, szef Motopark Academy, przewodniczący Rady Ekspertów, chwaląc Patryka.

- Syn ściga się od 8. roku życia - opowiada Arkadiusz Szczerbiński. - Kupiliśmy mu wtedy gokarta i już nie chciał z niego wyjść - śmieje się. W wieku 10 lat Patryk zdobył licencję zawodnika i wystartował w Kartingowych Mistrzostwach Polski. W swoim pierwszym sezonie zajął VII miejsce. W 2005 roku był już czwarty, stając dwukrotnie na podium. Co ważne, na torze w Koszalinie nawet wygrał. W 2010 roku Patryk został mistrzem Autosport Young Guns.

- Wyjechaliśmy do Wielkiej Brytanii, by kariera Patryka nabrała rozpędu. Prowadzę tu własną firmę, ale przede wszystkim opiekuję się synem. Było ciężko, teraz będzie już tylko lepiej - mówi jeszcze tata młodego zawodnika. Pierwsze zawody, w których weźmie udział Patryk Szczerbiński, zaplanowane zostały na 22 kwietnia w Bahrajnie, tuż przed wyścigiem Formuły 1.

Sezon wyścigowy F1 zaczyna się jednak już dziś w Australii, od treningów na torze Albert Park. - Sebastian Vettel jest nadal faworytem. To świetny zawodnik. Robert Kubica? Jest silny i na pewno wróci. Choć chyba raczej nie w tym sezonie - prognozuje Arkadiusz Szczerbiński. Wyścigi Porsche Supercup będzie można oglądać m.in. w Eurosport i Polsat Sport Extra, a skróty w Polsacie, tuż przed studiem F1.

 

Wyścigi: Patryk Szczerbiński w Porsche Supercup
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Wyścigi: Patryk Szczerbiński w Porsche Supercup

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości