Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wyścigi uliczne i samochód odrzutowy na Mazurskim Moto Show

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Wyścigi uliczne i samochód odrzutowy na Mazurskim Moto Show Już w niedzielę w Ełku będzie można zobaczyć samochód rozwijający prędkość 500 km/h, wyścig na ćwierć mili po obwodnicy Ełku a dodatkowo nawet skoczyć na bungee lub polatać nad miastem helikopterem.

Najszybsze, najładniejsze i najgłośniejsze auta zobaczymy już w niedzielę podczas II Mazurskiego Moto Show Ełk Mazda Edition.

Miłośnicy motoryzacji z niecierpliwością odliczają dni. Nic w tym dziwnego, bo w niedzielę na ełckiej obwodnicy czekają nas m.in. uliczne wyścigi na 1/4 mili, auto z napędem odrzutowym o mocy 6 tys. koni mechanicznych, konkurs tuningowy, wybory miss czy skoki na bungee z wysokości 60 metrów!

Około 120 zawodników, którzy w jak najkrótszym czasie będą starać się pokonać ćwierć mili, kilkudziesięciu fanów nietypowo przerobionych samochodów oraz blisko 50 osób biorących udział w eliminacjach do ogólnopolskich zawodów Car Audio. W takich dyscyplinach rywalizować będą fani motoryzacji podczas II Mazurskiego Moto Show Ełk Mazda Edition.

Atrakcje nie tylko motoryzacyjne

Jednakże w pobliżu obwodnicy czeka nas o wiele więcej niespodzianek. Największą z nich jest Jet Car Predator – odrzutowy samochód z Francji, który pod maską kryje imponujących 6 tys. koni mechanicznych i rozwija prędkość 500 kilometrów na godzinę.

Będziemy mogli też skoczyć na bungee z wysokości 60 metrów czy zasiąść w fotelu pasażera w wyczynowej maszynie driftingowej prowadzonej przez profesjonalistę lub potańczyć w VipPartyBus – imprezowym autobusie będącym połączeniem limuzyny, autokaru oraz klubu z parkietem i muzyką.

Sporą atrakcją będzie także lot helikopterem nad miastem. Jednak za taką przyjemność będziemy musieli słono zapłacić, bowiem przelot kosztuje 300 zł. Ale naprawdę warto bo widoki i wrażenia są niezapomniane.
Na Moto Show pojawią się także wystawcy z gadżetami, które są obiektem westchnień niejednego mężczyzny – poduszkowcami, ekskluzywnymi autami i jachtami.

Nudzić nie będą się także najmłodsi. Maluchy do 13 lat wejdą bezpłatnie, ale to nie koniec zachęt, by na imprezę przyjść całą rodziną.
– Staramy się zorganizować jak najwięcej atrakcji dla dzieci, by całe rodziny miło spędziły z nami czas. Będzie skałka wspinaczkowa, ogromny dmuchany plac zabaw, najdłuższa zjeżdżalnia w kraju od naszego sponsora Las Vegas Energy Drink – mówi Adam Bartoszewicz, który wraz z Tomaszem Ołyńskim organizuje imprezę.

Chętni, by zobaczyć popisy rajdowców i nie tylko, powinni najpierw zaopatrzyć się w bilety. Wejściówki w przedsprzedaży kosztują 15 zł, w dniu imprezy – 20 zł. Na karnet VIP wydamy natomiast już 150 złotych Dostępne są także na stronie www.mazurskimotoshow.pl/bilety.

Uwaga na utrudnienia w ruchu!

Tak duża impreza na obwodnicy oznacza także poważne utrudnienia w organizacji ruchu w tej części miasta. W niedzielę od godz. 8 do 20 zamknięta będzie ulica Przemysłowa na odcinku od ronda im. Jerzego Cichowicza  do skrzyżowania z ulicami Strefową i Wrzosową. Dojazd do ulicy Krzemowej będzie odbywał się ulicą Strefową. Natomiast mieszkańcy Szelig dojadą do swoich domów od strony Buczek.

Organizatorzy proszą także by osoby, które wybierają się na Mazurski Moto Show własnym autem umieściły białą kartkę na przedniej szybie, co ułatwi pracę kierującym na parkingi. Namawiają także, by mieszkańcy Ełku na miejsce imprezy dojechali komunikacją miejską.    

Drugi Mazurski Moto Show Ełk Mazda Edition wystartuje w niedzielę, 7 sierpnia. Wstępny program imprezy wygląda następująco:

 • godz. 7 – otwarcie bram wjazdowych dla zawodników
 • godz. 7-8 – badania kontrolne pojazdów na 1/4 mili
 • godz. 8 – briefing z zawodnikami
 • godz. 9 – rozpoczęcie wpuszczania widzów na teren imprezy
 • godz. 8.15-16 – eliminacje wszystkich klas motocyklowych i samochodowych
 • godz. 9.30 – przejazd samochodu z silnikiem odrzutowym
 • godz. 10 – rozpoczęcie konkursu na Auto Mazurskiego Moto Show
 • godz. 14.30 – przejazd samochodu z silnikiem odrzutowym ze zwycięzcą konkursu z Facebook’a
 • godz. 15.30 – rozpoczęcie konkursu Miss Moto Show
 • godz. 16-18 – finały wszystkich klas motocyklowych i samochodowych
 • godz. 16.30 – pokazy skoków spadochronowych z helikoptera
 • godz. 18.10 – wyłonienie Miss Mazurskiego Moto Show
 • godz. 19 – rozdanie nagród
 • godz. 19.30 – ostatni przejazd samochodu z silnikiem odrzutowym
Wyścigi uliczne i samochód odrzutowy na Mazurskim Moto Show
 • Poprzednie zdjęcie
 • 1 / 1
 • Następne zdjęcie

Wyścigi uliczne i samochód odrzutowy na Mazurskim Moto Show

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości