Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wyspa skarbów

Data publikacji: Autor: ( c )

Fot. Citroen W nadchodzący weekend odbędzie się kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata. Po raz pierwszy odbędzie się ona na Sardynii.

W nadchodzący weekend odbędzie się kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata. Po raz pierwszy odbędzie się ona na Sardynii.

Fot. Citroen  

Już po raz piąty w tym roku – po Nowej Zelandii, Cyprze, Japonii i Wielkiej Brytanii kierowcy będą ścigać się na wyspie. Rajd odbywa się w rejonie nazwanym Costa Smeralda czyli Szmaragdowe Wybrzeże. Dla kogo więc Sardynia będzie wyspą skarbów?

 

W klasyfikacji producentów prowadzi zespół Citroën-Total i jest bardzo blisko zdobycia drugiego z rzędu tytułu mistrza świata. Lider klasyfikacji kierowców Sébastien Loeb ma komfortową przewagę 28 punktów nad najgroźniejszym z rywali. W 4 pozostałych rajdach do zdobycia jest 40 punktów. Z obliczeń wynika, że Loeb potrzebuje zdobyć 13 punktów, by zapewnić sobie tytuł nawet, gdyby najgroźniejszy rywal wygrał wszystkie 4 rajdy. Z drugiej strony, w przypadku niepowodzenia konkurenta, kierowcy Citroëna wystarczy na Sardynii 6 miejsce premiowane 3 punktami, by zapewnić sobie tytuł.

 

To wszystko na razie tylko przypuszczenia. Ci, którzy czytali powieść Roberta Louisa Stevensona pamiętają z pewnością, że jej młody bohater napotkał wiele problemów po przybyciu na wyspę skarbów…

 

Sardynia odziedziczyła włoską rundę mistrzostw świata po słynnym, legendarnym wręcz Rajdzie San Remo i jest kolejnym nowym rajdem w tegorocznym kalendarzu. Ponieważ rajd odbywa się w Europie, testy były dozwolone, ale na ile warunki podczas testów były zbliżone do tych, które napotkają załogi na trasie – okaże się podczas rajdu. "To zupełnie nowy rajd i nowe warunki," mówi dyrektor techniczny zespołu Citroën-Total Jean-Claude Vaucard. "Trasy OS-ów są według naszych informacji raczej wolne i wąskie. Nie wymagają znacznego skoku zawieszenia. Zupełną niewiadomą pozostaje, na ile nawierzchnia będzie się zmieniać wraz z przejazdem kolejnych samochodów. Kolejny czynnik ryzyka to jak zwykle pogoda. W końcu to wyspa, więc wszystko może się zdarzyć!"

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości