Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Wyższe mandaty i więcej punktów karnych? Policja dementuje

Data publikacji: Autor: (mm) Policja.pl

Fot. Archiwum Od 1 stycznia 2017 roku zmieniają się przepisy dla kierowców. Czy kierujący dostaną więcej punktów karnych za popełniane wykroczenia?

Odnosząc się do doniesień medialnych dotyczących mających obowiązywać od 1 stycznia 2017 r., znowelizowanych przepisów dla kierowców, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji informuje, że istotną zmianą, jaka weszła w życie z tą datą, jest znowelizowany tryb przekazywania staroście informacji o ujawnionym naruszeniu polegającym na przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Zgodnie z nowymi zasadami, fakt zatrzymania przez policjanta prawa jazdy, w związku z popełnionym wykroczeniem, pozostanie bez wpływu na możliwość późniejszego zatrzymania tego dokumentu na okres 3 miesięcy, a do wydania przez starostę decyzji w tym zakresie, wystarczająca będzie informacja o ujawnieniu takiego wykroczenia.

Redakcja poleca:

Najładniejsze auta zza żelaznej kurtyny
Czy wirtualny alkomat jest wiarygodny?
To trzeba wiedzieć o nawigacji

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji informuje, że nie uległy zmianie przepisy załącznika (tzw. taryfikatora) do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń (Dz. U. z 2013 r. poz. 1624, z późn. zm.). Bez zmian pozostały także przepisy załącznika nr 1 (wykaz naruszeń wraz z liczbą odpowiadających im punktów) do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego (Dz. U. poz. 488).

Aktualny taryfikator mandatów można znaleźć tutaj. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości