Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Wyższy rok modelowy Seata

Data publikacji: Autor: Sebastian Imielski

 Niektóre koncerny samochodowe już wprowadzają na rynek pojazdy z roku modelowego 2004. Oznacza to, iż pojazdy te są przystosowane pod względem wyposażenia lub niewielkich zmian konstrukcyjnych do sprzedaży w przyszłym roku i w takiej formie są już produkowane.

Jednak rok produkcji jest nadal 2003.

 

Fot. Robert Kwiatek

Niedawno taką propozycję złożył swoim klientom Seat. I tak Ibiza z roku modelowego 2004 różni się od modelu z poprzedniego roku tym, iż w wersji podstawowej - "Stella", dodatkowo występuje regulacja wysokości fotela kierowcy, w Leonie lusterko po stronie pasażera jest tej samej wielkości, co po stronie kierowcy (wcześniej było mniejsze). Seaty z roku modelowego 2004 występują także w wersjach "COOL", czyli standardowo wyposażone są w klimatyzację. Alhambra z roku modelowego 2004 w wersji podstawowej jest wyposażona w 4 poduszki powietrzne. Usportowiony Leon Spirit w roku modelowym 2004 został podzielony na dwie specyfikacje wyposażenia. Spirit 2004 w porównaniu z modelem z 2003 jest o ok. 1 tys. zł tańszy, ale nie posiada kubełkowych foteli. Posiada je natomiast wersja Spirit Fresh-Up, która wcześniej nie występowała, a jest wzbogacona dodatkowo w odtwarzacz CD z 8 głośnikami.

 

- Seat wprowadził do samochodów z rocznika modelowego 2004 również nowe silniki - mówi Katarzyna Jankowska, kierownik salonu Auto Gosk w Gdyni, autoryzowanego dilera Seata. - Są to jednostki diesla 1.4 TDi o mocy 75 KM dla Ibizy i Cordoby, oraz 1.9 TDi o mocy 130 KM dla Alhambry. W tym roku spodziewana jest również jednostka benzynowa 2.0 115 KM dla Cordoby. Samochody z roku modelowego 2004 nie są o wiele droższe od tych z roku 2003. Różnica wynosi ok. 500 zł. Zdarza się, że klientowi zależy na jakimś elemencie wyposażenia i decyduje się zaczekać nawet kilka miesięcy, by kupić lepiej wyposażony samochód. Samochody z roku modelowego 2003 są natomiast objęte promocją obejmującą opust cenowy od 500 do 1000 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości