Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Wzmożone kontrole na autostradzie A4

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. GITD 124 skontrolowane pojazdy, 27 wszczętych postępowań administracyjnych na łączną sumę 24 850 złotych, 42 nałożone mandaty karne na kierowców na kwotę 17 450 zł oraz 6 zatrzymanych dowód rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny – to wynik wzmożonych kontroli drogowych, które prowadzili od środy do piątku (26-28 lipca 2017 r.) małopolscy inspektorzy na autostradzie A4.

Trzydniowe działania kontrolne były ukierunkowane na wykrycie niedozwolonych manipulacji w urządzenia rejestrujące czas pracy i odpoczynku kierowców oraz eliminację z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów.

Redakcja poleca:

Uwaga kierowcy. Nowa metoda złodziei!
Czy dealerzy poważnie traktują klientów?
Najstarszy Polak który zdał egzamin na prawo jazdy


Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie ujawnili trzy przypadki ingerencji w prawidłową pracę tachografów - wyłącznik tachografu, stosowanie magnesu w celu zafałszowania zapisów tachografu, a także prowadzenia pojazdu przez kierowcę używającego cudzej karty kierowcy. W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdów ujawnili m.in. dwa przypadki stosowania w pojazdach emulatorów Ad Blue (urządzenie służące do fałszowania pomiarów emisji spalin).

Ponadto stwierdzili rażące nieprawidłowości podczas przewozu ADR (drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych). W tym przypadku za ujawnione naruszenia poniesie odpowiedzialność nie tylko przewoźnik, ale także nadawca towaru.

Zobacz także: Jak dobrać olej silnikowy?

Polecamy: Co ma do zaoferowania Volkswagen up!?


Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości