Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38527 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Wzrost zamówień na Opla Mokkę

Data publikacji: Autor: (ip)

Opel Mokka / Fot. Opel „Opel radzi sobie coraz lepiej” – powiedział trener Borussii Dortmund, Jürgen Klopp, po pierwszej przejażdżce Mokką. Oczywiście opinia ta dotyczy nie tylko firmy, ale także samej Mokki. W ciągu dwóch lat obecności modelu na rynku klienci zamówili 300 000 egzemplarzy tego subkompaktowego SUV‑a.

Opel Mokka / Fot. Opel Od niedawna sprzedaż Mokki jeszcze bardziej wzrosła. 100 000 nowych zamówień to wynik z ostatnich 7 miesięcy. W sierpniu bestsellerowy Opel zdołał nawet wyprzedzić wszystkie inne modele w swoim segmencie w Europie. Mokka zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby sprzedawanych egzemplarzy wśród modeli Opla – za Corsą i Astrą, ale przed Insignią i Zafirą.

Obecnie segment subkompaktowych pojazdów sportowo-użytkowych odnotowuje najszybszy wzrost w branży motoryzacyjnej. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba rejestracji w Europie niemal się podwoiła. Mokka stała się międzynarodowym bestsellerem. Dwukrotna zwyciężczyni w plebiscycie na samochód roku z napędem na wszystkie koła prowadzi w swoim segmencie w Niemczech z wynikiem blisko 24 procent, w Austrii – około 22% i w Finlandii – 27%. W całej Europie – w okresie od stycznia do sierpnia 2014 r. – Mokka osiągnęła 15% udział w segmencie, zajmując tym samym trzecie miejsce.

Na polskim rynku Mokka radzi sobie równie dobrze. Wrzesień był najlepszym miesiącem w historii modelu –  sprzedaż wyniosła 248 egzemplarzy. Od stycznia do września do klientów trafiło 1 570 sztuk Mokki, co oznacza wzrost o prawie 115% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W minionym miesiącu model zajął pierwsze miejsce w segmencie subkompaktowych pojazdów sportowo-użytkowych (Segmentacja wg IBRM Samar)

Opel Mokka / Fot. Opel

Opel Mokka / Fot. Opel

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel Mokka zdjęcia

Opel Mokka dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel Mokka Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł