Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37941 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

XC90 hitem sprzedaży w USA, sprzedaż globalna Volvo rośnie

Data publikacji: Autor: ip

Fot. Volvo Wzrost globalnej sprzedaży samochodów Volvo trwa. W październiku dostarczono do klientów 45 801 szwedzkich aut, czyli o 12,6% więcej niż rok wcześniej. Jest to zasługa świetnej sprzedaży flagowego modelu XC90 za Oceanem. Także europejscy dealerzy marki zaraportowali poprawę wyników sprzedaży.

Fot. VolvoW październiku w USA sprzedano 7 422 samochody marki Volvo co sprawiło, że w tym miesiącu Stany Zjednoczone były największym rynkiem zbytu dla szwedzkiego producenta. Doskonały wynik jest pochodną ogromnego zainteresowania klientów nowym flagowym modelem marki XC90, który był w tym okresie najczęściej sprzedawanym modelem Volvo na rynku amerykańskim.

Również sprzedaż w Europie wzrosła osiągając łącznie poziom 24 468 sztuk, co daje 5,2 % poprawę wyniku. Na wyróżnienie zasługuje rynek szwedzki, który zyskał o 9%. Dzięki temu udział marki w rynku to już niemal 22%. Dobre wyniki płyną także z Niemiec, gdzie rosnąca sprzedaż modelu XC90 sprawiła, że był to drugi w kolejności region pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy tego modelu.

Pozytywne wieści płyną także z Chin. W Państwie Środka nie słabnie zainteresowanie modelami XC60 oraz S60L, które przełożyło się na 2% wzrost sprzedaży w porównaniu do października 2014.

Globalnie wśród najpopularniejszych modeli Volvo prowadzi Volvo XC60 z wynikiem 12 645 sprzedanych egzemplarzy (2014: 11 895), na drugim miejscu znajduje się Volvo V40 oraz V40 Cross Country, których dostarczono łącznie 8 407 (2014: 9 981). Trzecim w kolejności najpopularniejszym modelem był flagowy Volvo XC90 – sprzedano 6 430 sztuk.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volvo XC90 zdjęcia

Volvo XC90 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Volvo XC90 Cena

Części dla marki Volvo

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

899 zł