Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

XII Forum Motoryzacji w Białymstoku - tutaj nie wiało nudą

Data publikacji: Autor: Piotr Walczak

XII Forum Motoryzacji w Białymstoku - tutaj nie wiało nudą Pomiary mocy na hamowni podwoziowej motocykli oraz aut -chętnych do sprawdzenia osiągów swojego pojazdu nie brakowało. Ale to tylko jedna z wielu atrakcji białostockiego Forum Motoryzacji. 

Niedzielna impreza na terenie Politechniki Białostockiej przyciągnęła co najmniej kilkaset osób, fanów czterech i dwóch kółek. 

Oblegana była hamownia podwoziowa, gdzie sprawdzano moc motocykli oraz samochodów zasilanych benzyną, olejem napędowym czy autogazem. Właściciele aut mających instalację LPG brali ponadto udział w konkursie, gdzie przedstawiciel białostockiego producenta instalacji gazowych oceniał poprawność ich montażu. Pokazywano również, jak wygląda pomiar mocy ciągnika rolniczego, ale nie na hamowni podwoziowej, tylko podłączonej do wału odbioru mocy.

Zobacz zdjęcia z XII Forum Motoryzacji w Białymstoku

- Chętnych do sprawdzenia swoich samochodów na hamowni podwoziowej zgłosiło się tak dużo, że musieliśmy robić przerwy, bo hamownia zaczęła się przegrzewać - uśmiecha się Mariusz Mejłun, student wydziału mechanicznego PB.

Wśród najciekawszych punktów programu tegorocznego Forum Motoryzacji był pokaz gaszenia płonącego auta przez strażaków oraz możliwości terenowych MonsterTrucka przejeżdżającego przez błoto - pojazdu skonstruowanego przez koło naukowe Auto-Moto-Club.

Odbył się też m.in. konkurs o nazwie RallySprint, w którym udział mógł wziąć każdy kierowca swoim samochodem. Oczywiście pod warunkiem posiadania ubezpieczenia OC oraz ważnego badania technicznego. Były to jazdy na torze na czas - po nawierzchni szutrowej, betonowej i z kostki brukowej.

Zobacz też: Tuning silnika - w poszukiwaniu mocy 

Do wyobraźni przemawiał symulator zderzeń. Na urządzeniu tym można było się przekonać, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w aucie. Uczestnicy trzymali w rękach pięciolitrową butelkę z wodą. Mało komu po takim symulowanym zderzeniu udało się utrzymać ją w rękach.

- To pokazuje, jak ważne jest stosowanie fotelików przy przewożeniu dzieci samochodem i czym grozi trzymanie ich na rękach - tłumaczą organizatorzy Forum Motoryzacji.

Impreza zorganizowana została przez studenckie koło naukowe Auto-Moto-Club oraz samorząd studentów wydziału mechanicznego Politechniki Bialostockiej.

Patronat medialny nad tegorocznym Forum Motoryzacji objął serwis Regiomoto.pl.

Tekst i zdjęcia: Piotr Walczak 

XII Forum Motoryzacji w Białymstoku - tutaj nie wiało nudą
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

XII Forum Motoryzacji w Białymstoku - tutaj nie wiało nudą

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości