Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36675 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motocykle / Motocykle

Yamaha Niken. Test trójkołowego motocykla (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. TVN Turbo / x-news Yamaha Niken to nowatorski trójkołowy motocykl, w którym para kół umieszczona jest z przodu pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu maszyna łatwiej wchodzi w zakręty, a nierówności na drogach nie są jej straszne.

Założeniem nie było stworzenie pojazdu trójkołowego, ale znalezienie rozwiązania, które pozwoli m.in. na lepszą przyczepność na zakrętach. Zdecydowano się na trzy koła.

Zobacz także: Czy wiesz, że....? Przed II wojną światową były auta na... gaz drzewny

Modelem Niken jeździ się tak jak klasycznym motocyklem. Maszyna jest nieco szersza, a pozycja kierowcy została przesunięta do tyłu.

Dwa koła z przodu dają nie tylko większą przyczepność, ale jednocześnie dodają kierowcy odwagi. Mocne składanie się w zakrętach na tym motocyklu wydaje się dziecinnie łatwe. Hydrauliczne, klasyczne amortyzatory z tyłu mają regulację i odpowiadają za tłumienie. Te z przodu odpowiedzialne są natomiast za sztywność konstrukcji i prowadzenie.

Za napęd odpowiada trzycylindrowy silnik 850 cm3 o mocy 115 KM. Yamaha Niken kosztuje niemal 65 000 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Romo (gość)

    Za możliwość głębszego składania się w zakrętach mam zapłacić 65 tysięcy??? Dwa razy więcej niż w 2015 roku za MT09. Żeby to zrobić musiałbym wygrać miliony w totka i nie mieć żadnego celu. Ten kloc waży pewnie ze 260 kg o 80 kg więcej niż moja MT09 bez abs-u. Może jest to propozycja dla tych bardzo bogatych jeżdżących na skuterach ale ja swojej szybkiej,lekkiej,zwinnej jak dziecinny rowerek MT09 nie zamieniłbym w życiu na coś takiego,przecież to porażka. Już MT09 tracer jeździ o niebo gorzej a Niken?... Ktoś chyba przedobrzył. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów