Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Yamaha żegna modele XJR1300 i SR400

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Yamaha XJR1300 / Fot. Yamaha Wraz z końcem tego roku do przeszłości odchodzą motocykle-ikony Yamahy. Pożegnamy kultową XJR1300 i jej sportowego brata XJR1300 Racer, a także produkowaną od przeszło 35 lat Yamahę SR400. Napędzane chłodzonymi powietrzem silnikami, klasyczne nakedy Yamahy staną się legendą w związku z nowymi regulacjami prawnymi EU. I dlatego tylko do końca tego roku europejscy klienci mają ostatnią szansę zdobycia jednego z tych pojazdów na własność.

XJR1300 to ikona segmentu Sport Heritage. Wyposażona w 4-cylindrowy, rzędowy, chłodzony powietrzem silnik o największej pojemności w klasie, króluje w swojej kategorii. W polskich salonach można znaleźć ostatnie egzemplarze tego klasycznego, japońskiego nakeda w kolorach Matt Grey, mrocznym Midnight Black i energetycznym Power Blue w cenie od 39 999 zł. Dla chętnych jest też wersja żółto-czarna stworzona na 60-lecie Yamahy.

Sportową inspiracją seryjnej XJR1300 jest wersja Racer, wzbogacona o karbonowe owiewki i kierownicę typu clip-on. Pojazd do końca tego roku można nabyć w cenie od 44 999 zł.

Redakcja poleca:

Polecane pięciolatki. Przegląd popularnych modeli
Kierowcy zapłacą nowy podatek?
Hyundai i20 (2008-2014). Warto kupić?

Również produkowana od przeszło 35 lat SR400 ostatecznie znika z rynku. Ten prosty, zwinny jednocylindrowiec zainspirował tysiące osób na całym świecie do zbudowania na jego bazie własnych customów. Dziś każdy, kto myślał o posiadaniu własnej SR, ma ostatnią szansę, aby to uczynić. Tylko do końca tego roku ten motocykl w klasycznej czerni Midnight Black lub rocznicowym malowaniu 60th Anniversary jest dostępny w polskich salonach w cenie wynoszącej od 23 999 zł.

Yamaha XJR1300 / Fot. Yamaha

Yamaha XJR1300 / Fot. Yamaha

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości