Wszystko
o samochodach

Gadżety

Yanosik GT - asystent kierowcy w zupełnie nowej odsłonie

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Yanosik Nareszcie nadszedł, długo oczekiwany przez użytkowników Yanosika, moment wprowadzenia na rynek nowego modelu urządzenia – Yanosik GT. Z nową wersją komunikatora będą mogli zapoznać się odwiedzający poznańskie targi motoryzacyjne Motor Show.

Yanosik to komunikator dla kierowców, dzięki któremu mogą oni informować się wzajemnie o sytuacji na drodze. Kierowca będącFot: Yanosik świadomym co czeka go na trasie – kontrola, fotoradar czy wypadek – zwraca większą uwagę na prędkość z jaką się porusza, co zmniejsza ryzyko niebezpiecznych sytuacji na drodze. Z założenia fotoradary stacjonarne czy kontrole prędkości lokalizowane są w miejscach, w których dochodzi do największej liczby wypadków. Informowanie o nich przez Yanosika spełnia więc rolę zapobiegawczą – jedzie się bezpieczniej i nie otrzymuje mandatów.

Nowy wygląd, nowe możliwości
Zasadniczą różnicą, która od razu rzuca się w oczy, jest wyposażenie Yanosika GT w kolorowy, czytelny wyświetlacz. Pokazywane są na nim m. in. zgłoszenia w formie graficznej, prędkość z jaką jedzie kierowca oraz liczba użytkowników online. Yanosik GT posiada podświetlaną i wygodną w użytkowaniu klawiaturę. Dużą zmianą jest tutaj zredukowanie liczby przycisków służących do zgłaszania zdarzeń na drodze z 6 do 4 – kontroli prędkości, kontroli ITD, patrolu nieoznakowanego oraz wypadków (i innych zagrożeń). Dzięki temu nie tylko uproszczono korzystanie z urządzenia, ale również zmniejszyły się jego wymiary. Do potwierdzania i odwoływania zgłoszeń w dalszym ciągu służą 2 osobne przyciski. Pod wyświetlaczem znajduje się również panel dotykowy z 3 przyciskami funkcyjnymi umożliwiającymi poruszanie się po menu oraz regulowanie głośności czy jasności wyświetlacza. – Przy projektowaniu nowego urządzenia wsłuchaliśmy się w sugestie naszych użytkowników, aby nowy Yanosik był jak najlepiej dopasowany do ich potrzeb – mówi Dawid Nowicki, współtwórca systemu Yanosik – Stąd pojawienie się zasadniczych zmian jak np. wyświetlacz, który wpływa nie tylko na estetykę urządzenia, ale również wzbogaca jego funkcjonalność  – dodaje.

Yanosik GT nie wymaga montażu, zasilany jest przy pomocy złącza microUSB. Do każdego urządzenia producent dołącza przejściówkę umożliwiającą podłączenie Yanosika GT do gniazda zapalniczki samochodowej. Co istotne, urządzenie posiada wbudowaną baterię, która pozwala mu na pracę również przy kilkuminutowych przerwach w zasilaniu (np. przy przepinaniu w samochodzie). Do prawidłowego funkcjonowania wymagana jest również transmisja danych, dzięki niej użytkownik otrzymuje aktualne informacje o sytuacji na drodze.Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Albino (gość)

  oooo super :D czekałem na nowego Yanosika, ciekawe od kiedy w sprzedaży

 • michal (gość)

  za 2 tygodnie w sprzedaży.

 • roberto (gość)

  aplikacja w telefonie już od roku, a może skusze się na urządzenie.... :)

 • iga (gość)

  wolę apke iCoyote, przesciga Yanosika technologią ... a urządzenie działa w Europie, i chyba się skuszę na nie w zw. z rozpoczęciem sezonu wyjazdowego :P

 • Turkuć (gość)

  @iga - iCoyote w Polsce praktycznie nie działa, nie ma sobie czym głowy zawracać

 • twbaker (gość)

  Testowałem po całej Polsce przez miesiąc Coyte, Waze i inne wynalazki. Najlepiej wypadł Yanosik. Otrzymywałem informacje o wszystkich kontrolach drogowych, wypadkach i fotoradarach. Najgorzej wypadł Coyote. Nieaktualna lista fotoradarów. A zgłoszenia o suszarce czy wypadku nie doczekałem się.

 • kierowca (gość)

  heh podali info na forum, że inne podobne aplikację kradną dane yanosikowi, rzeczywiście jedyny tak skuteczny :P

 • kierowca (gość)

  zamówiony i juz testowany!!

 • milkyway (gość)

  podbijam na icoyote, z yankiem nie da się jeździć przez zagłuszanie spokoju :/ a icoyote dobrze się sprawdza

 • tomasz (gość)

  niezłe opinie zbiera

 • olo (gość)

  kupiłem, testowałem i polecam, lepiej niż apka, bo telefon nie może zostawać a aucie ;)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości