Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Yanosik kontra koronawirus? Nowa funkcja już w aplikacji

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Yanosik Do walki z dezinformacją związaną z koronawirusem dołączają się twórcy systemu Yanosik. Od dziś w aplikacji uruchomiona została nowa funkcja, która pomaga kierowcom dotrzeć do pobliskich szpitali zakaźnych. Na tym nie koniec nowości.

- Aplikacja Yanosik jest na bieżąco aktualizowana i dostosowywana do panującej sytuacji w kraju. Od momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce podjęliśmy działania, które choć po części pomogą odnaleźć się Polakom w nowej rzeczywistości. Postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić szpitale zakaźne w nawigacji, by każdy w razie potrzeby nie miał wątpliwości dokąd jechać - komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Jak to działa w praktyce? Po wpisaniu w wyszukiwarce nawigacji hasła “Koronawirus” pojawiają się propozycje szpitali zakaźnych w najbliższej okolicy. W ten sposób kierowcy zostaną szybko i sprawnie poprowadzeni do odpowiedniego miejsca. Co więcej, na mapie w miejscach szpitali zakaźnych są widoczne specjalne POI. Po kliknięciu w ikonę wyświetlana będzie dedykowana strona z najważniejszymi informacjami o koronawirusie. Kierowcy będą mogli sprawdzić jakie są najczęstsze objawy związane z zakażeniem koronawirusem oraz instrukcję jak postępować w przypadku wystąpienia wymienionych symptomów.

Zobacz także: TOP 5. Zalecenia dla kierowców. Jak można zabezpieczyć się przed koronawirusem?

Na stronie widoczny jest także numer telefonu na oficjalną infolinię NFZ, pod którym kierowcy mogą skonsultować się ze specjalistami, by np. potwierdzić objawy i otrzymać szczegółowe instrukcje. Dla osób, które chcą bezpośrednio się skierować do specjalistów walczących z koronawirusem wyświetlany jest przycisk “Prowadź”, skąd  użytkownicy zostaną przeniesieni do nawigacji Yanosik

- Chcemy w ten sposób wyeliminować przypadki, w których osoby z symptomami zakażenia koronawirusem jeżdżą komunikacją miejską do szpitala lub udają się w panice do pobliskiej przychodni. Niestety jest to skrajnie nieodpowiedzialna postawa, przez którą narażani są inni - komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik. - Jesteśmy też przygotowani do zmian jakie będą zachodziły w opiece medycznej. Mianowicie, jak powstaną nowe miejsca, w których przyjmowani będą pacjenci z podejrzeniem koronawirusa to będą one dodawane do naszej bazy. Będziemy na bieżąco śledzić sytuację - zapewnia.

Nowa funkcja jest obecna zarówno w systemie iOS, jak i Android. Aby opcja ta pojawiła się w aplikacji wymagana jest jej aktualizacja do najnowszych wersji (iOS: 4.2.16, Android: 3.5.4.7).

Zobacz także: Taki jest Opel Corsa szóstej generacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • martynadib

    Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na ->> http://www.xlove.com.pl <<- Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!

  • Komoran (gość)

    Mam nadzieję, że do tego akurat nie będę musiał Yanosika włączać...

  • jerzy (gość)

    gdyby nas ten wirus ominął tak my omijamy wszelkie kontrole z Yankiem...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości