Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Za kartę parkingową grozi mu więzienie

Data publikacji: Autor: strazmiejska.waw.pl

Fot. Karolina Misztal Przed jedną z posesji na warszawskich Bielanach kierowca parkował na miejscu dla inwalidy wykładając za szybę kartę z przerobioną datą ważności. Mężczyzna został przekazany policji.

Strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego otrzymali 16 listopada zgłoszenie, że przed jedną z posesji na ul. Broniewskiego na miejscu dla inwalidy parkuje samochód osoby nieuprawnionej. Funkcjonariusze podjęli interwencję.

We wskazanym przez osobę zgłaszającą miejscu stał samochód marki Toyota. Za przednią szybą pojazdu leżała karta osoby niepełnosprawnej z datą ważności do końca przyszłego roku. Strażnicy miejscy skontaktowali się z przedstawicielem organu wydającego karty inwalidy. Ustalono, że ważność karty minęła przed rokiem. Strażnicy miejscy wezwali patrol policji oraz holownik. Po przyjedzie holownika do auta przyszedł jego właściciel.

Redakcja poleca:

Najpopularniejsze używane auta za 10-20 tys. zł
Prawo jazdy. Jakie zmiany w 2018 roku?
Przegląd samochodu przed zimą

Za nieuprawnione zajęcie miejsca dla osoby niepełnosprawnej mężczyzna został ukarany mandatem. Dalsze czynności związane z przerobieniem dokumentu prowadzi policja. Przestępstwo fałszerstwa dokumentów zostało uregulowane w art. 270 Kodeksu karnego: Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zobacz także: Ford Ka+ w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.