Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Za przejazd jak za telefon?

Data publikacji: Autor: (mp)

Pomysłów na wprowadzenie opłat za drogi mieliśmy już dużo. Najsłynniejsze były winiety lansowane przez Marka Pola. Teraz Ministerstwo Infrastruktury myśli nad nowymi, nie mniej ciekawymi rozwiązaniami.

 

W resorcie trwają prace nad założeniami Polityki Transportowej Państwa na lata 2005-2025, która zostanie przedstawiona do akceptacji Sejmu. Jednym z proponowanych w dokumencie rozwiązań jest wprowadzenie w przyszłości, wzorem innych krajów, opłat za korzystanie z infrastruktury drogowej, podobne do opłat jakie dziś uiszczamy za korzystanie z infrastruktury telekomunikacyjnej.

Już się boimy, że pojawiła się propozycja, aby za przejazd płacić jak za telefon. Czyli np. roczny abonament – 1200 zł plus kwota od każdego kilometra przejechanej drogi, powiedzmy 10 groszy. I jeszcze postawią słupki co kilometr, żeby wiedzieć, ile mają skasować. Albo wszystkim kierowcom każą instalować kasy fiskalne.

 

Kiedyś miały być winiety. Były też propozycje, żeby płacić za przejazd przez mosty i tunele. Teraz myślą o abonamencie. A my tak sobie myślimy, żeby oni w tym Ministerstwie Infrastruktury przestali już myśleć.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości