Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Za szybko!

Data publikacji:

Fot. Grzegorz Mehring

Co drugi kierowca jeździ za szybko — wynika z akcji „Prędkość”, którą policja przeprowadziła w weekend na drogach Warmii i Mazur. Niestety, nie udało się uniknąć tragedii na drogach.

 Fot. Grzegorz Mehring

Więcej niż zwykle patroli było na najważniejszych szlakach: na trasie nr 7 z Warszawy do Gdańska i „16” z Grudziądza w kierunku Wielkich Jezior Mazurskich. W czasie dwudniowej akcji policjanci skontrolowali ponad 1100 samochodów. Prawie 700 zatrzymano za przekroczenie prędkości, kolejne 770 kierowców jeżdżących za szybko uwieczniły fotoradary. Policjanci wypisali 532 mandaty i pouczyli 355 osób.

 

Na obstawionych przez policję drogach było w miarę bezpiecznie. Na innych już mniej. W sobotę koło Kurzętnika jadąca Oplem kobieta potrąciła pieszą. Poszkodowana zmarła w drodze do szpitala. Pod Lidzbarkiem Warmińskim samochód nieustalonej jeszcze marki zabił 19-letniego pieszego. Kierowca uciekł. Szuka go policja.

 

Nie brakowało też nietrzeźwych. W Szkotowie zderzyły się dwie rowerzystki. Jedna z nich ma urazy twarzy. Obie, co wyszło na jaw w szpitalu, były pijane.

Cezary Stankiewicz

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości