Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zaatakowani w samochodzie

Data publikacji: Autor: Grzegorz Jankowski - Dziennik Bałtycki

Fot. Robert Kwiatek: Gdy napadnięci mężczyźni zaczęli uciekać, w stronę ich auta padło kilka strzałów. Jeden zbił tylną szybę.

Trzech młodych mężczyzn cudem uszło z życiem ze strzelaniny w Gdańsku. Nieznani sprawcy prawdopodobnie próbowali zrabować im samochód. Napastników do tej pory nie schwytała policja.

 

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek, po godzinie 18. Trzej mężczyźni: - Stanisław B., Adam C. i Radosław P. podjechali Fiatem Stilo pod blok nr 10 przy ulicy Piaskowej w Gdańsku Oruni. Jak sami zeznali, umówili się tam na spotkanie. Nagle do zaparkowanego samochodu Fot. Robert Kwiatek: Gdy napadniêci mê¿czy¼ni zaczêli uciekaæ, w stronê ich auta pad³o kilka strza³ów. Jeden zbi³ tyln± szybê. podeszło trzech innych młodych mężczyzn. Otworzyli drzwi i siłą próbowali wyciągnąć pasażerów ze środka. Doszło do szarpaniny. W pewnym momencie jeden z napastników wyciągnął pistolet i strzelił w kierunku jednego z pasażerów Fiata. Kula trafiła go w stopę. Kierowca natychmiast uruchomił samochód i napadnięci mężczyźni zdołali umknąć bandytom. Napastnicy oddali jeszcze w ich kierunku kilka strzałów.

 

Mężczyźni z rannym kolegą dojechali do komisariatu policji w Gdańsku Oruni. Dyżurny natychmiast wezwał pogotowie, które przewiozło poszkodowanego do szpitala Akademii Medycznej. Rana okazała się, na szczęście, niegroźna. Po opatrzeniu mężczyzna trafił do domu.

 

Nie wiadomo jaka była przyczyna zdarzenia. Policja na razie nie udziela informacji, czy były to bandyckie porachunki, czy napad rabunkowy. Policjantom nie udało się schwytać bandytów. W tej sprawie wciąż trwają intensywne czynności śledcze.

- Przesłuchujemy świadków i wyjaśniamy wszelkie okoliczności tej sprawy - zapewnia Adam Atliński z biura prasowego gdańskiej policji. - To bardzo poważne przestępstwo. Niewykluczone, że sprawcom po ich ujęciu zostanie przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa.

 

Za tego typu przestępstwo w polskim kodeksie karnym grozi nawet dożywocie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości