Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Porady / Bezpieczeństwo

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą. To możemy dostać w standardzie

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Toyota Nowe samochody Toyoty otrzymują pełen zestaw zabezpieczeń przed kradzieżą oparty na trzech fundamentalnych elementach - profesjonalnym urządzeniu antykradzieżowym nowej generacji, systemie znakowania SelectaDNA oraz chromowanych nakrętkach antykradzieżowych.

W nowych osobowych Toyotach dostępne jest już nowe zabezpieczenie - Meta System w technologii Bluetooth Low Energy. To rozwiązanie najnowszej generacji, które zostało stworzone specjalnie do aut Toyoty. Dzięki zastosowaniu wielopunktowej blokady rozproszonej, uniemożliwiającej nieautoryzowane przejęcie lub sklonowanie sygnału uruchamiającego silnik, system ma bardzo wysoki poziom skuteczności.

Z punktu widzenia kierowcy urządzenie jest bezobsługowe. System w ogóle nie angażuje uwagi użytkownika pojazdu, nie wymaga dodatkowych czynności z jego uruchamianiem czy dezaktywacją. W przypadku kradzieży lub zgubienia kluczyków, kierowca jest identyfikowany przy pomocy karty autoryzacyjnej funkcjonującej w technologii Bluetooth Low Energy.

“Wzbogacamy i nieustannie dopracowujemy wszystkie elementy pakietu antykradzieżowego, oferowanego dla nowych aut naszej marki. Należą do niego także nowoczesne immobilisery, alarmy i zabezpieczenia kół specjalnymi śrubami patentowymi. Naszą rolą w serwisach Toyoty jest zadbanie o to, by kierowcy mogli cieszyć się ze swoich aut bez żadnych trosk” – mówi Artur Wasilewski, Service Department Manager Toyota Motor Poland.

Nowe zabezpieczenie antykradzieżowe Meta System o wartości 1995 zł obecnie dostępne jest w promocyjnej cenie 200 zł w modelach Yaris, Yaris Cross, Corolla, Toyota C-HR, Camry, RAV4, Highlander i Land Cruiser.

Znakowanie SelectaDNA

Po rekomendacji Policji nowe samochody Toyoty zamówione po 1 października 2021 roku – modele Yaris, Yaris Cross, Corolla, Toyota C-HR, Camry, Prius, Prius Plug-in, RAV4, Highlander i Land Cruiser – otrzymały nowatorski system zabezpieczeń przed kradzieżą SelectaDNA, który sprawia, że auto staje się mało atrakcyjnym przedmiotem kradzieży ze względu na wysokie ryzyko wykrycia nawet po rozłożeniu go na części.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

SelectaDNA to system kryminalistycznego znakowania pojazdów i poszczególnych części technologią syntetycznego DNA z mikroznacznikami. Umożliwia identyfikację samochodów przy pomocy prostych technik policyjnych. Co ważne, w systemie SelectaDNA znakowane są części i podzespoły są trwale oznakowane, co sprawia, że stają się dla przestępców bezużyteczne.

Zadaniem SelectaDNA jest odstraszenie potencjalnych sprawców kradzieży. Auto oznakowane jest w sposób widoczny i trwały - na szybach umieszczane są dwie duże naklejki ostrzegawcze oraz specjalny kod znakujący. Etykiety z identycznym kodem znajdują się także we wnętrzu samochodu. Usunięcie oznakowań z elementów pojazdu jest praktycznie niemożliwe. Są one odporne na usuwanie mechaniczne i temperaturę, a producent gwarantuje trwałość danych na oznakowanych elementach przez minimum 5 lat. Unikalne zabezpieczenie o wartości 1000 zł stosowane jest w nowych autach Toyoty bezpłatnie.

Koła zabezpieczone przed potencjalną kradzieżą

Toyota wzmocniła też bezpieczeństwo felg aluminiowych w nowych samochodach, które należą potencjalnie do najbardziej narażonych na kradzież elementów auta. Wszystkie nowe Toyoty, które w standardzie wyposażone są w felgi aluminiowe, otrzymują chromowane nakrętki antykradzieżowe. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością, jakością, a unikalny wzór klucza praktycznie uniemożliwia sforsowanie zabezpieczenia.

Zobacz także: Tak ma wyglądać Maserati Grecale

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • seb5 (gość)

    oby to coś dało

  • kkkl (gość)

    bardzo dobry ruch toyoty, jak to rozwiązanie się sprawdzi inne marki powinny iść w jej ślady

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota zdjęcia

Toyota dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota opinie

Oceń swoje auto

Toyota Cena