Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zabytki na kołach stanęły na toruńskim na Rynku

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Zabytki na kołach stanęły na toruńskim na Rynku Dwanaście kultowych samochodów przyjechało do Torunia. Bentleye, rolls-royce’y, kabriolety czy coupe - było na co popatrzeć!

Zabytkowe auta mogliśmy podziwiać z okazji III Międzynarodowego Zlotu Samochodów Rolls-Royce & Bentley. - Przyjechali miłośnicy starych aut z Polski i Niemiec, którzy na co dzień spotykają się we Wrocławiu - mówi Tomasz Kozłowski, organizator zlotu. - Najmłodszy samochód pochodzi z 1980 roku, najstarszy z 1935.

Perłą toruńskiego zlotu był unikatowy bentley mark IV z 1950 roku. Jego pierwszym właścicielem był nowojorczyk, Gilbert Wolff Kahn, syn amerykańskiego bankowca. - Bentleya kupił mu ojciec-milioner, Otto Hermann Kahn - opowiada Dariusz Misiak, właściciel samochodu. - Cała historia auta jest doskonale udokumentowana, to rzadkość. Unikatowe jest również to, że bentley jest dwudrzwiowy - w tym modelu wyprodukowano tylko 16 takich samochodów. A z kierownicą po lewej stronie tylko dwa.

W 2004 roku auto kupiła angielska firma specjalizująca się w handlu takimi samochodami. Stamtąd bentley trafił do Polski, gdzie został poddany gruntownej renowacji. - Auto było praktycznie rozebrane do pojedynczych śrubek - opowiada jego właściciel. - Rama była piaskowana, później wszystko złożono z powrotem.

Na co dzień zabytkowy samochód - podobnie jak inne okazy z kolekcji - można oglądać w muzeum w Ślęzy pod Wrocławiem.

(awE)

Zabytki na kołach stanęły na toruńskim na Rynku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zabytki na kołach stanęły na toruńskim na Rynku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości