Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zachodniopomorskie: 54 mln zł mniej na drogi

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Zachodniopomorskie: 54 mln zł mniej na drogi Drogowcy są zdziwieni. I nadal budują.

Podczas obrad sejmiku poinformowano radnych, że zarząd województwa zmniejsza środki na inwestycje drogowe o 54 mln zł (17 proc.). Efektem tego mają być dotknięte: droga Choszczno – Pełczyce, obwodnice Trzebiatowa i Szczecinka, modernizacja mostu na Odrze Zachodniej w Gryfinie oraz droga Kamień Pomorski – Dziwnów.

Pojechaliśmy zobaczyć, jak wygląda obecnie najważniejsza z tych inwestycji, droga łącząca Kamień z Dziwnowem. Wszędzie widać prowadzone prace modernizacyjne. Najgorzej na dziś przedstawia się rozkopane rondo w Dziwnówku, przypominające poligon. Jeśli rzeczywiście inwestycja miałaby stanąć, to byłoby fatalna wiadomość dla kilkudziesięciu tysięcy wczasowiczów w przyszłym roku.

– Pierwszy raz słyszę, że mają być jakieś kłopoty z pieniędzmi – dziwi się Ryszard Liegman, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Gryficach. – Jeżeli gdziekolwiek ma być jakieś zagrożenie, to z pewnością nie tu. Wracamy do Dziwnówka. Po drodze stajemy we Wrzosowie. Tu słyszymy, że inwestycja będzie opóźniona, bo drogowcy chcą przejąć kawałek ziemi z prywatnej posesji, gdyż nie mieści im się chodnik.

– To nie tak do końca – wyjaśnia Bogdan Krawczyk, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich  w Koszalinie. – Jedna z właścicielek chce wcześniej dostać odszkodowanie. Sprawa ciągnie się już od ponad roku. Prace będą prowadzone zgodnie z harmonogramem i zakończone zgodnie z terminem do 30 czerwca przyszłego roku.

Pytamy o inne inwestycje, bo kwota in minus 54 mln zł nie wzięła się z niczego. – Są opóźnienia przy realizacji obwodnicy Trzebiatowa, ma błędy projektowe i rzeczywiście są tu problemy – wyjaśnia. – Reszta to drobiazgi, kilkanaście tematów, ale się nazbierało. Przy obejściu Szczecinka na przeszkodzie stanęły ptasie zasiedlenia. Ptaki też były przyczyną wstrzymania prac przy modernizacji mostu na Odrze Zachodniej. Drobne przesunięcia są też na drodze Choszczno – Pełczyce, ale gwarantuję, że prace i tu zostaną zakończone w przyszłym roku.

Zachodniopomorskie: 54 mln zł mniej na drogi
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zachodniopomorskie: 54 mln zł mniej na drogi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości