Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Zadbaj o swoją gaśnicę

Data publikacji: Autor: (mart)

Kłopotów na drodze może przysporzyć nawet tak banalny przedmiot jak gaśnica. I to kłopotów niezwiązanych z obsługą tego urządzenia.

- Okazało się, że gaśnicy, którą wożę w samochodzie, minął termin ważności określony przez producenta - opowiada Janusz Płotkowski, nasz Czytelnik z Gdańska. - W czasie kontroli drogowej policjanci zwrócili mi na to uwagę. Zastanawiam się jednak, czy gdybym trafił na "gorliwych" funkcjonariuszy, ci nie zatrzymaliby mi dowodu rejestracyjnego. A może za takie uchybienie grozi nawet mandat?

- Podczas kontroli drogowej policjanci sprawdzają, czy kierowca w ogóle posiada w samochodzie gaśnicę, do czego zobowiązują go przepisy - wyjaśnia nadkom. Janusz Staniszewski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku. - Jeżeli stwierdzą brak, kierowca musi liczyć się z tym, że funkcjonariusze zatrzymają mu dowód do czasu zaopatrzenia się w gaśnicę. Za posiadanie gaśnicy "przeterminowanej" lub bez ważnego atestu policjanci mandatu nie mogą nałożyć.

Gaśnica samochodowa jest elementem wyposażenia pojazdu, który może uratować życie kierowcy lub innym użytkownikom drogi w wypadku pożaru.

- Dlatego sami kierowcy powinni zadbać, by gaśnica była sprawna - przypomina Janusz Staniszewski. - Powinniśmy także przewozić ją w samochodzie w miejscu łatwo dostępnym.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości