Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Zadbane felgi i opony – znakomicie uzupełnią wygląd twojego auta!

Data publikacji: Autor: Materiał parntera zewnętrznego

Fot. Materiał partnera zewnętrznego Pielęgnacja i czyszczenie samochodu nie powinny ograniczać się do lakieru i wnętrza pojazdu. Równie ważne są detale, takie jak felgi i opony. Niestety, wielu kierowców wciąż je pomija.

Fot. Materiały partnera zewnętrznegoOdświeżenie samochodu – to nie musi być trudne

Nie od dziś wiadomo, że większość aut poruszających się po polskich drogach to pojazdy co najmniej kilkuletnie, zwykle z przebiegiem rozpoczynającym się od kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Z pewnością posiadasz znajomego czy sąsiada, który w ostatnim czasie kupił używany samochód i spędził kilka kolejnych popołudni na myciu, polerowaniu i czyszczeniu, by ten wyglądał jak nowy. Taka postawa nie może zresztą zaskakiwać, gdyż dla niemal każdego kierowcy jego auto jest oczkiem w głowie i drugim domem.

Przygotowując się do odświeżenia wyglądu samochodu, musisz pamiętać o wielu elementach. Bardzo istotne są prawidłowa pielęgnacja i czyszczenie karoserii, a biorąc pod uwagę komfort podróży, należy zadbać o tapicerkę. Bez wątpienia wszystkie te czynności są kluczowe. Wielu właścicieli aut zapomina jednak o drobiazgach, jakimi są felgi i opony.

Jak zadbać o felgi?

Z pewnością wielokrotnie widziałeś samochody, które dopiero co opuściły myjnię. Zachwyt wzbudza czysty i lśniący lakier, lecz wystarczy spojrzeć nieco niżej, by dostrzec niezbyt estetycznie wyglądające koła. Niedomyte felgi czy szare, spękane opony, skutecznie psują końcowy efekt.

Warto zatem poszukać rozwiązania, jakim są produkty K2. Posiadając kilkuletnie auto, z pewnością nie będziesz zainteresowany wydawaniem dużej gotówki na „odpicowanie” swoich czterech kółek, zwłaszcza, że wspomniane kosmetyki samochodowe kosztują naprawdę niewiele. A co ważniejsze, charakteryzują się dużą skutecznością.

Jeżeli felgi nie były czyszczone od dłuższego czasu, w pierwszej kolejności powinieneś potraktować je sporą ilością wody. Następnie nanieś na nie płyn K2 Felix pod dowolnym kątem, ważne jednak, by dotarł on również do trudnodostępnych zakamarów. Teraz wystarczy odczekać zaledwie kilka minut, by środek wykonał należycie swoje zadanie. Do zabrudzeń silnie utrzymujących się na feldze wykorzystaj szczotkę, która skutecznie wspomaga mycie. Na koniec opłucz wszystko dużą ilością wody.

Co istotne, ewentualny kontakt płynu do felg z oponą nie wyrządzi jej żadnej szkody. Środek jest całkowicie bezpieczny podczas użycia i nie pozostawia nieestetycznych śladów.

Czyszczenie opon – czy warto?

Wielu kierowców zadaje sobie to pytanie. Przecież opona to ta część auta, która siłą rzeczy ulega zabrudzeniom najczęściej. Ma nieustanny kontakt z podłożem, co w połączeniu z warunkami atmosferycznymi, może mieć wyjątkowo niekorzystny wpływ.

Pamiętaj jednak, że schludnie utrzymana felga zupełnie nie pasuje do zmatowionego ogumienia. Chcąc uatrakcyjnić wygląd swojego auta, nie możesz zatem poprzestać na tym etapie.

Uzyskanie spektakularnego efektu jest banalnie proste, wystarczy kilka minut i odrobina pracy z K2 Bold. Dzięki temu nawet starsze opony będą znów wyglądały jak nowe.

Bądź ostrożny. Nie nakładaj preparatu na bieżnik, a jedynie na bok opony – koniecznie suchej. Następnie odczekaj krótką chwilę i przetrzyj powierzchnię miękką szmatką. K2 Bold możesz używać również do pozostałych elementów wykonanych z materiałów sztucznych, ale pamiętaj, by zawsze najpierw umyć je wodą i przetrzeć do sucha ściereczką. Stosując jednocześnie K2 Felix i K2 Bold, mycie zacznij od felg, a następnie przejdź do opon.

Przywrócenie dawnego blasku Twojemu autu jest prostsze niż kiedykolwiek. Zaledwie kilka chwil spędzonych na pielęgnacji sprawi, że samochód znów będzie prezentował się jak model wprost z salonu. Pamiętaj, że satysfakcji z prowadzenia zadbanego pojazdu nie da się porównać do niczego innego!

Fot. Materiał partnera zewnętrznego
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fot. Materiał partnera zewnętrznego

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości