Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zakaz jazdy ciężarówek podczas Euro 2012 - szykuje go rząd

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Zakaz jazdy ciężarówek podczas Euro 2012 - szykuje go rząd Ministerstwo Transportu chce ograniczyć ruch ciężarówek podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w czerwcu 2012 roku. Przewoźnicy protestują.

Uznano, że ciężarówki będą zagrażać kibicom spieszącym z całej Europy na rozgrywki piłkarskie. Euro 2012 zaczyna się 8 czerwca a kończy 1 lipca.

Zobacz też: Mapa najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce

- Wiemy, że Ministerstwo Transportu przygotowuje nowelizację rozporządzenia o ograniczeniach w ruchu pojazdów powyżej 12 ton dopuszczalnej masy całkowitej - mówi inż. Dionizy Woźny, prezes Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych w Bydgoszczy. - Ograniczenia dotkną także tych przewoźników, których ciężarówki korzystać będą z kujawsko-pomorskich dróg - podkreśla.

Chodzi o rozszerzenie obowiązującego od lat aktu prawnego, który wymusza na kierowcach ciężarówek ograniczenie ruchu w lipcowe i sierpniowe weekendy (w określonych godzinach od piątku do niedzieli). W poprzednie wakacje zakaz obowiązywał w piątki w godzinach 18-22, w soboty w godzinach 8-14 i w niedziele od godz. 8 do 22.

Jak dodaje prezes Woźny, kolejne ograniczenia wiążą się z ogromnymi stratami finansowymi i stowarzyszenie nie wyklucza takiej ewentualności, że będzie domagać się od państwa odszkodowania.

Na razie jego władze czekają na projekt rozporządzenia, który będzie konsultowany społecznie.

W województwie kujawsko-pomorskim ograniczenia w ruchu mają dotyczyć głównie dróg łączących Poznań z Gdańskiem, gdzie odbywać się będą mecze. Chodzi o drogę krajową nr 5 i autostradę A1 oraz równoległą do niej krajową 91. Część kibiców wybierze wyłącznie wariant autostradowy: A2 i A1 przez Toruń. A1 wykorzystają też kibice poruszający się między Gdańskiem a Warszawą.

Marek Weckwerth
fot. Tadeusz Gawałkiewicz

Zakaz jazdy ciężarówek podczas Euro 2012 - szykuje go rząd
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zakaz jazdy ciężarówek podczas Euro 2012 - szykuje go rząd

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości