Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zakaz wjazdu tirów do Torunia. Policja zapowiada ostre kontrole

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Zakaz wjazdu tirów do Torunia. Policja zapowiada ostre kontrole Toruńscy policjanci  do tej pory ulgowo traktowali kierowców tirów. Ale to już koniec!

Do tej policjanci pouczali i zawracali ciężarówki łamiące zakaz wjazdu dla pojazdów powyżej 18 ton. Koniec taryfy ulgowej. Teraz funkcjonariusze będą karać szoferów.

Przypomnijmy: 2 stycznia miasto wprowadziło zakaz wjazdu dla ciężarówek powyżej 18 ton - w godz. 6-9 oraz 13-19. Była to odpowiedź na wprowadzenie opłat za jazdę autostradową obwodnicą Torunia, a co za tym idzie - na spodziewany wzrost liczby tirów wjeżdżających do grodu Kopernika. Weszły one 10 dni temu.

- W ostatnich dniach widać wyraźnie, że na toruńskich ulicach jest więcej ciężarówek - zauważa Michał Jakubaszek, radny PiS, który opowiadał się za zakazem wjazdu w godzinach szczytu.
Teraz rajca postanowił znów zareagować. Zaapelował do wojewódzkiego inspektora transportu drogowego i szefa toruńskiej policji o zwiększenie kontroli aut powyżej 18 ton w godzinach obowiązywania zakazu. „Zwiększenie częstotliwości kontroli może w istotny sposób wpłynąć na przestrzeganie obowiązującego zakazu, a tym samym na usprawnienie ruchu kołowego i zwiększenie bezpieczeństwa w Toruniu” - pisze Jakubaszek. Toruńscy policjanci przyznają, że do tej pory ulgowo traktowali kierowców tirów. Kończyło się na pouczeniach i zawracaniu wozów.

- Teraz kierowy muszą się liczyć z odpowiedzialnością w pełnym wymiarze - mówi Artur Rzepka, oficer prasowy toruńskiej policji. Ci, którzy nie mają zezwoleń na wjazd do miasta, będą karani 250-złotowymi mandatami oraz trzema punktami karnymi. Dokumenty uprawniające do poruszania się po Toruniu wydaje Miejski Zarząd Dróg. Wnioski są dostępne na stronie mzd.torun.pl. Więcej informacji uzyskamy pod nr. tel. 56 66 93 135 lub 56 66 93 138.

(WG)
fot. archiwum

Zakaz wjazdu tirów do Torunia. Policja zapowiada ostre kontrole
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zakaz wjazdu tirów do Torunia. Policja zapowiada ostre kontrole

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości