Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Zakaz wstępu do lasu. Od poniedziałku 20.04 zmiany. Co z parkowaniem na leśnych parkingach?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Anna Arent W poniedziałek 20 kwietnia nastąpi pierwszy etap zdejmowania obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Zakaz wstępu dla lasów zostanie zniesiony, ale pozostaje kwestia korzystania z parkingów leśnych.

Z pytaniem o dostępność leśnych parkingów zwróciliśmy się do Lasów Państwowych.

- By móc odpowiedzieć na to pytanie, musimy poczekać na opublikowanie w Dzienniku Ustaw nowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii -  wyjaśnia w rozmowie z Motofaktami Krzysztof Trębski, główny specjalista Służby Leśnej z Lasów Państwowych.

Redakcja poleca: Kodeks drogowy. Pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu

- Z wczorajszej zapowiedzi premiera podczas konferencji wiemy, że od poniedziałku rząd ma znieść zakaz korzystania z lasów pełniących funkcje publiczne, a więc również tych w zarządzie Lasów Państwowych. Musimy jednak zapoznać się z treścią konkretnych przepisów, by zobaczyć, czy generalnie wolny wstęp do lasów nie zostanie opatrzony jakimiś szczególnymi ograniczeniami (np. właśnie korzystaniem z leśnych parkingów lub innych konkretnych obiektów turystyczno-edukacyjnych) - tłumaczy Krzysztof Trębski.

Wcześniej minister środowiska Michał Woś zapowiedział, że zostanie zdjęty zostanie zakaz wstępu do lasów, ale zamknięta będzie infrastruktura towarzysząca - m.in. ścieżki edukacyjne, miejsca biwakowe, parkingi. Może to sugerować, że właśnie taki zapis znajdzie się w rozporządzeniu. Pozostaje nam zatem czekać na opublikowanie dokumentu.

Zobacz także: Nie pamiętasz o tej zasadzie? Możesz zapłacić 500 zł

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • ogórek (gość)

  Czy ci idioci zacną logicznie myśleć? Po co są parkingi leśne zlokalizowane z reguły przy samej drodze? Odpowiem bo oni chyba nie wiedzą dla bezpieczeństwa korzystających z dróg. Ja już od dawna przeglądam ogłoszenia wojska o wyprzedaży. Chcę kupić wóz opancerzony, który jest dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Bedę mógł stawać gdzie mi wygodnie i nie ma zakazu. Niech inni uważają.

 • DJB (gość)

  ZAKAZY PINOKIA BEZ GŁOWY/PISIORY/. WYSTARCZY ODSTĘP 3 M I Maska A DLA ROWERÓW,BIEGACZY,HULAJNÓG ODSTĘP 1OM I MASKA.POWOLI TRZEBA WSZYSTKO OTWIERAĆ - ODSTĘP 3 M I MASKA /PODOBNO LEPIEJ 4 M BO TO AGESYWNY WIRUS/.

 • Andzabek (gość)

  Pisoskie psy do schroniska

 • Andzabek (gość)

  Pisiora śnią się ziemniaki tz. Jesienią wykopia a wiosną podadzą

 • Josiek (gość)

  Wy trephy co wy wypisujecie za bzdury

 • Rowerzysta (gość)

  Przynajmniej do lasu można wejść.

 • jowisz (gość)

  a czy od jutra można jeżdzić motocyklem?

 • mjr (gość)

  kodowski motłoch szczeka na forum -> i tyle może haha

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości