Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zakaz wyprzedzania. Kierowcy ignorują przepis

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD 32 kierujących samochodami ciężarowymi, którzy wyprzedzali inne pojazdy pomimo zakazu, zatrzymali do kontroli inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Wrocławia. Na dolnośląskim odcinku A4 ITD prowadziła wzmożone kontrole.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu, patrolujący w nieoznakowanych samochodach dolnośląski odcinek autostrady A4, koncentrowali uwagę na zachowaniach kierujących ciężarówkami. Do kontroli typowane były pojazdy, których kierowcy nie stosowali się do zakazu wyprzedzania.

Konsekwencją tych wykroczeń może być mandat w wysokości do 500 zł i nawet 6 punktów karnych.

W czasie kilkugodzinnych działań ujawniono 32 takie przypadki. Wszyscy kierowcy ukarani zostali mandatem karnym. Inspektorzy nałożyli również 9 mandatów karych m.in. za niewłaściwy stan techniczny samochodu, niezabezpieczenie ładunku, jak i naruszenia dotyczące czasu jazdy i wymaganych przerw.

Zobacz także: Sprzedaż auta - to trzeba zgłosić w urzędzie

Wykryto również przypadek jazdy na cudzej karcie kierowcy. Wobec tego przedsiębiorcy wszczęto postępowanie zagrożone nałożeniem kary finansowej.

Zobacz także:Tak prezentuje się nowy Volkswagen Golf GTI

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Vent (gość)

    Zabrac bezmozgom prawo jazdy wywiesc do lasu rozebrac do golasa i przywiazac do przewa na 3 dni a puzniej wypuscic moze uaktywni sie chociarz jedna szara komorka

  • Szwarc84 (gość)

    Na dolnoślaskim odcinku A4 to bardzo częsty przypadek jak tir tira wyprzedza pomimo zakazu widze takich ananasów codziennie .....

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości