Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Zakłady na wyścigi. Co warto wiedzieć, aby zwiększyć szansę na wygraną?

Data publikacji: Autor: Materiał informacyjny probukmacher.pl

żródło: https://i.pinimg.com/564x/4d/e9/66/4de966ea06e14e866ef65abdb11fe3c7.jpg Wyścigi od lat elektryzują nie tylko fanów motoryzacji. Ogromne prędkości i wielkie emocje sprawiają, że nie brakuje chętnych do ich typowania.

 

Oferta wyścigów samochodowych jest niezwykle bogata. Sport ten generuje największe emocje, a uczestniczący w nim zawodnicy są prawdziwymi gwiazdami rozpoznawalnymi na całym świecie. Co warto wiedzieć o zakładach na wyścigi ?

Wiedza zawsze się przydaje

Podstawą obstawiania zakładów bukmacherskich w każdym sporcie, jest wiedza na temat formy zespołów i kierowców. W przypadku wyscigów zdobywa się ją jednak zupełnie inaczej, niż w przypadku meczów piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki. Z poniższego artykułu dowiecie się, jak grać aby zwiększyć szansę na wygra, co zawsze nie jest łatwe. 

W związku z rywalizacją na ponad dwudziestu torach na całym świecie, aktualna forma danej ekipy często jest błędnym doradcą. Tory wyścigowe mają bowiem zupełnie różne konfiguracje – na niektórych mamy do czynienia z długimi prostymi, na których można wyprzedzać, a na innych królują ciasne zakręty. Podczas gdy mecze piłki nożnej zawsze rozgrywane są na zielonej murawie, tutaj każde kolejne miejsce rywalizacji jest inne.

Z tego powodu kluczowa jest obserwacja formy kierowców już na miejscu. Standardowy weekend wyścigowy składa się z trzech treningów, kwalifikacji oraz wyścigu. W kontekście kwalifikacji i wyścigu kluczowe są dane z drugiego treningu. Odbywa się on o podobnej porze, a zespoły najczęściej trenują na nich zarówno wyścigowe stinty, jak i pokazują swoje tempo na pojedynczych okrążeniach.

Kluczowa w trakcie wyścigów jest także strategia poszczególnych zespołów. Często ekipy rozdzielają ją dla swoich kierowców, przez co np. startują oni na różnych rodzajach opon. W trakcie wyścigu może się okazać, że strategia przygotowana dla lidera wyścigu okazała się być do niczego, ale za to dla jego zespołowego partnera jest odpowiednio. Za pomocą decyzji zespołu często minimalizuje się więc ryzyko słabego występu obu kierowców. Przy okazji strategii niezwykle ważne są także czasy pit-stopów. Jest to sport, w którym liczą się ułamki sekund, także podczas zmiany opon. 

Oferta bukmacherów jest niezwykle szeroka

Z powyższego powodu zakłady bukmacherskie, które mogą być przez niektórych oceniane jako okazja, wcale takową nie są. Nie należy zapominać, że bukmacherzy dysponują gronem analityków, którzy nie tylko analizują formę danych zespołów w danym momencie, ale także charakterystykę toru, pogodę, zużycie opon czy nawet potencjalne wewnętrzne problemy w danym zespole. 

Jak grać w zakłady bukmacherskie ? Najpopularniejszym zakładem jest oczywiście obstawienie zwycięzcy danego wyścigu i nie ma się czemu dziwić. To najważniejsza sprawa podczas całego weekendu. Bukmacherzy proponują jednak znacznie więcej możliwości – w Betclic aplikacja mobilna można także obstawić miejsca na podium czy też kierowcę, który wykona najszybsze okrążenie podczas wyścigu.  

Często zwycięzca wyścigu jest wielką niewiadomą, ponieważ w stawce mamy do czynienia z niezwykle wyrównaną rywalizacją 2-3 kierowców. Jak wygrać zakłady bukmacherskie w takim przypadku? Z pomocą przychodzą zakłady H2H, w których typujemy zwycięzcę tylko z danej pary kierowców. Stosunkowo najprościej jest to zrobić spośród zespołowych partnerów, którzy dysponują identycznymi samochodami. 

Zakłady długoterminowe szansą dla fanatyków

Jak w każdym sporcie, także w wyścigach samochodowych przydaje się doświadczenie i wiedza historyczna dot. wyścigów. Najlepiej, jeśli taka osoba doskonale zna specyfikę poszczególnych torów i wie, którzy kierowcy jak radzą sobie w konkretnych warunkach. Nie jest bowiem tajemnicą, że niektórzy zawodnicy są świetni podczas deszczowej rywalizacji, a inni bardzo lubią rywalizację na obiektach, w których liczy się technika prowadzenia pojazdu. 

Szansą dla takich osób są zakłady długoterminowe. O ile w pojedynczym wyścigu wiele może się zdarzyć, a nawet najlepszy kupon może zepsuć niespodziewana awaria albo wypadek, o tyle w przypadku zakładów w dłuższym okresie, najczęściej koniec końców i tak decyduje forma. 

Klasyką gatunku są zakłady na mistrzostwo świata kierowców i konstruktorów jeszcze przed sezonem. Jeśli wtedy do kibiców docierają sygnały, że jakiś zespół dokonał ogromnego postępu i będzie się liczył w walce o zwycięstwa, warto zastanowić się nad jego szansami w kontekście całego sezonu. Oczywiście tylko wtedy, jeśli kurs jest wystarczająco zachęcający.

Podsumowanie

Obstawianie może być świetnym sposobem na urozmaicenie sobie wyścigów. Jak zwykle pamiętajcie jednak, by nie zapominać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim nie patrzcie na nazwiska, a aktualną dyspozycję tak kierowcy, jak i jego samochodu. Nie od dziś wiadomo, że nawet najlepszy kierowca bez szybkiej maszyny nie jest w stanie nic zdziałać. 

Drugą ważną sprawą jest doświadczenie. Wyścigi samochodowe są jednymi z trudniejszych wydarzeń do obstawiania. Wszystko przez niezliczoną ilość potencjalnych zdarzeń, które mogą mieć miejsce – od zmian pogody, przez wypadki, awarie, aż do niewłaściwej strategii zespołu. W takim przypadku znacznie większe szanse mają osoby, które obserwują ten sport od lat i są w stanie przewidzieć pewne zdarzenia, a już na pewno wziąć je pod uwagę przy okazji obstawiania zakładów. 

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach hazardowych jest niezgodny z polskim prawem.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości