Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Zakochani w rumakach

Data publikacji: Autor: Stanisław Zachwieja

Fot. Stanisław Zachwieja Ponad 100 osób na 80 motocyklach uczestniczyło w Zlocie motocyklowym, który odbył się już po raz trzeci w Szczawnicy.

Na zlot przyjechali, żeby wspólnie spędzić czas, podzielić się własnymi doświadczeniami, a także zaprezentować się przed publicznością swoimi umiejętnościami jazdy wolnej na czas i wziąć udział w konkursie na najładniejszy motocykl.

Fot. Stanis³aw Zachwieja
Ponad 100 osób na 80 motocyklach uczestniczyło w Zlocie motocyklowym, który odbył się już po raz trzeci w Szczawnicy. Bazą dla nich był Ośrodek Sportów Zimowych „Zaskalskie“ w Jaworkach. Najwięcej amatorów starych i najnowszej generacji motocykli przyjechało z Polski Południowej, nie zabrakło też motocyklistów z odległych miejscowości, jak chociażby z Szamotuł. Organizatorem zlotu byli: Miejski Ośrodek Kultury i Klub Motocyklowy „Drako“ z Dąbrowy Górniczej.


Zanim rozegrano konkurencje wszystkie motocykle wzięły udział w ulicznej paradzie na trasie Jaworki-Krościenko. Potem już przy amfiteatrze obok kolei linowej Palenica przystąpili do konkursów.


Do finału konkursu jazdy wolnej na czas spośród trzech par motocykli zakwalifikowały się trzy. Najlepszymi umiejętnościami w tej konkurencji wykazał się szczawniczanin Tomasz Malinowski i zdecydowanie zdobył pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymał skórzaną kurtkę.


Żeby nie było kumoterstwa do konkursu na najładniejszy motocykl organizatorzy wybrali jury spośród publiczności. Jurorzy nie mieli łatwego zadania w wyborze najładniejszej maszyny. Fot. Stanis³aw Zachwieja Każdy z nich zastosował różne kryteria oceny mtocykla. Jurorki oceniały motory za wygląd, bo wskazały na marki japońskie, natomiast juror bardziej docenił w motocyklu tradycję i wysiłek właściciela włożony w renowację motoru. W finale konkursu znalazły się trzy motocykle. Ex aequo pierwsze miejsce zajęły motocykle marki Yamaha i Honda, a trzecie stary motocykl z lat pięćdziesiątych — rosyjski M-72 (odwzorowany z BMW R-70 z lat czterdziestych). — Żeby wyglądał tak, jak się prezentował na konkursie potrzeba było kilku lat żmudnych prac renowacyjnych i nie małych kosztów — mówił jego właściciel Jakub Maciuszek z Bochni. W swoim parku maszyn ma jeszcze kilka innych starych maszyn, z których jeden może weźmie udział w następnym zlocie.


 

Wśród zwycięzców był nowotarżanin Stanisław Jachymiak, którego motocykl Honda Walkiria o pojemności 1500 mm i 118 KM prezentował się bardzo efektownie i otrzymał uznanie nie tylko od jurorów, ale także od publiczności. Właściciele wyróżnionych motocykli otrzymali rzeczowe nagrody, a nagrodą dla jurorów była przejażdżka wybranymi przez nich motocyklami.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości