Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Zakończenie sezonu Kia Picanto Cup

Data publikacji:

 W minioną sobotę, 14 października, zawodami na poznańskim torze zakończył się pierwszy sezon Kia Picanto Cup.

 

Najszybciej w sesji treningowej jeździli Maciej Steinhof i Mariusz Sikora, i do pierwszego wyścigu ruszali z pierwszych pół startowych. Za nimi ustawili swoje samochody Wojciech Herban i Kamil Raczkowski, dopiero w trzecim rzędzie stanął lider klasyfikacji Łukasz Błaszkowski, sąsiednie pole zajął Paweł Poletyło. Dziewiąty czas uzyskała Klaudia Podkalicka.

 

Pierwszy wyścig został przerwany, kiedy na pierwszym okrążeniu doszło do karambolu, w którym uczestniczyły trzy samochody: Jolanty Fabjańskiej, Rafała Warlicha i Bartosza Korjata. Wypadek wydarzył się na prostej startowej, kiedy zawodnicy osiągają maksymalne prędkości. Szczęśliwie nikomu nic poważnego się nie stało, jednak samochody były bardzo zniszczone i w powtórzonym wyścigu zawodnicy nie mogli wystartować.

Po ponownym starcie szybko uformowała się czołówka, w której poza szóstką najszybszych znaleźli się również Marcin Ślusarczyk i Jacek Szurgot. Przez pół dystansu kierowcy czołówki toczyli wyrównaną walkę, prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Również wiele emocji dostarczała obserwacja zawodników walczących o miejsce na podium. Na piątym okrążeniu niewielką przewagę uzyskali Maciej Steinhof i Wojciech Herban i w końcówce oni rozegrali walkę o zwycięstwo. Trzecie miejsce, ze stratą sekundy zajął Kamil Raczkowski o niemal dwie sekundy wyprzedzając Marcina Ślusarczyka i pięć sekund twardo walczących przez cały dystans Łukasza Błaszkowskiego i Mariusza Sikorę. Najszybszą wśród pań była Klaudia Podkalicka, która wyprzedziła Magdalenę Wilk o niespełna dwie sekundy.

 

Drugi wyścig odbywał się wedle scenariusza ułożonego już na pierwszym okrążeniu; na prowadzeniu, sukcesywnie powiększając przewagę jechali Wojciech Herban z Maciejem Steinhofem. Jako pierwszy linię mety minął Steinhof. W drugiej grupie jechali Kamil Raczkowski, Marcin Ślusarczyk, Mariusz Sikora, Łukasz Błaszkowski i Jacek Szurgot. Tu walkę na swoją korzyść rozstrzygnął Kamil Raczkowski, tuż za nim kończyli wyścig Marcin Ślusarczyk i Mariusz Sikora. Łukasz Błaszkowski zdobył 27 punktów za zajęcie szóstego miejsca i już wiedział, że został zwycięzcą pierwszego Kia Picanto Cup.

 

Oficjalne wyniki ostatniej rundy Kia Picanto Cup ogłoszono po zakończeniu procedury badania technicznego i po posiedzeniu Zespołu Sędziów Sportowych. Wykazało ono, że w samochodach Wojciecha Herbana i Bartłomieja Bakalarza dokonano niedozwolonych przeróbek i obaj zawodnicy zostali wykluczeni z zawodów. ZSS podjął decyzję o doliczeniu karnych sekund do rezultatów Magdaleny Wilk, której samochód był zbyt lekki, nie stwierdzono jednak niedozwolonych przeróbek obniżających masę auta. Niezależnie od kar sportowych podjętych przez ZSS i (ewentualnie) Główną Komisję Sportu Samochodowego wobec wykluczonych kierowców Kia Motors Polska podejmie decyzje dotyczące kar regulaminowych.

 

 

Zawodnik

Punkty w klasyfikacji końcowej

 
 

1.

Łukasz Błaszkowski

427

 

2.

Kamil Raczkowski

415

 

3.

Jacek Szurgot

393

 

4.

Maciej Steinhof

373

 

5.

Paweł Poletyło

319

 

6.

Paweł Hankiewicz

303

 

7.

Bartosz Bajerlein

301

 

8.

Mariusz Sikora

297

 

9.

Marcin Ślusarczyk

290

 

10.

Krzysztof Paruchała

280

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości