Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zakopianka. Budowa opóźniona. GDDKiA zrywa umowę (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24 / x-news

Fot. Anna Kaczmarz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała umowę z polsko-ukraińskim konsorcjum budującym jeden z odcinków drogi. Chodzi o niedokończony fragment z Lubnia do Naprawy.

- Generalna dyrekcja odstąpiła od umowy, ponieważ nie wykonuje tych prac, które do nich należą. Pomimo różnych rozmów, pism, nic się nie dzieje. Do końca października powinni skończyć budowę. Jak widać, jest to nierealne. Nie płacą podwykonawcom. My już od kilku miesięcy płacimy podwykonawcom, już 20 milionów wypłaciliśmy. Jako inwestor nie widzimy możliwości dalszej współpracy” - poinformowała Iwona Mikrut z GDDKiA.

Zobacz także: Ile kosztuje nowa Toyota Yaris?

Trwa inwentaryzacja wykonanych prac na prawej jezdni S7 Lubień - Naprawa, która nie została ukończona przez konsorcjum IDS-BUD i ALTIS-HOLDING. Pod koniec wakacji planowane jest ogłoszenie przetargu na dokończenie prawej jezdni, by jesienią przyszłego roku mogli nią już jeździć kierowcy. Lewa jezdnia budowanej S7 na odcinku Lubień - Naprawa została ukończona i ruch odbywa się po niej w dwóch kierunkach od 20 grudnia 2019 r.

 S7 z Lubnia do Naprawy powstaje w ramach większego zadania - budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Lubień - Rabka Zdrój, które do celów realizacji zostało podzielone na trzy mniejsze zadania. Cała inwestycja uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 1 322 398 015,17 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości