Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zakopianka. Nowy odcinek zakopianki i... już jest problem. Co radzi policja?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24/x-news

Fot. GDDKiA Odcinek trasy ekspresowej S7 otwarto oficjalnie w sobotę (28.09). Od tego czasu w kierunku Krakowa tworzą się wielokilometrowe zatory.

Fot. GDDKiAPolicja radzi kierowcom, by wybierali starą zakopiankę, by uniknąć korków. – Kierowcy jadący z Zakopanego w kierunku Krakowa chcący uniknąć korków nadal mają możliwość, aby w Rabce jechać starą zakopianką. Tam nie ma ruchu i można spokojnie przejechać. Następnie w miejscowości Skomielna Biała, jeśli nadal są korki, można jechać w kierunku Muszyny Dolnej, a potem wjechać na Zakopiankę w Lubniu – mówił Dawid Wietrzyk z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

Przypomnijmy. W sobotę, 28 września, pierwsi kierowcy pojechali drogą ekspresową S7 od Skomielnej Białej do Rabki Zdroju i dalej dwujezdniową drogą główną przyspieszoną do Chabówki. To pierwszy z trzech odcinków budowanej S7 na południe od Krakowa, od Lubnia do Rabki Zdroju.

Zobacz także: Kredyt samochodowy. Ile zależy od wkładu własnego? 

Z ponad 6-kilometrowego odcinka od Skomielnej Białej do Chabówki ponad jedna trzecia, czyli ok. 2,3 km, poprowadzona została na wiaduktach. Powstało ich siedemnaście, w tym najdłuższy i najwyższy, liczący kilometr długości i 50 m wysokości oraz cztery małe obiekty na ciekach przy węźle Skomielna. Z tego węzła poprowadzono zjazdy na Wadowice i Nowy Sącz, do drogi krajowej nr 28 oraz do starego przebiegu DK7. Z kolejnego węzła, Zabornia, zjechać można na DK47 w kierunku Nowego Targu i Zakopanego oraz na DK7 do Chyżnego i granicy państwa ze Słowacją. Pod wiaduktami węzła Skomielna zlokalizowano Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej. Na Zbójeckiej Górze powstało miejsce obsługi podróżnych MOP.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Michał (gość)

    Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości