Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zakup auta. Pandemia to dobry czas na zakup samochodu. Ale nie każdego

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Skoda Pandemia koronawirusa dotknęła prawie wszystkie sektory gospodarki, nie omijając branży motoryzacyjnej. Jednak kierowcy zainteresowani potencjalnym zakupem samochodu sportowego czy zabytkowego mogą mieć teraz swoje pięć minut.

Na spadek cen samochodów sportowych, kabrioletów i oldtimerów wpłynęła zwiększająca się oferta samochodów na rynku, wynikająca z tego, że ich właściciele zaczęli masowo się ich pozbywać.

„Chyba każdy mężczyzna może przypomnieć sobie chwilę, gdy jako mały chłopiec wyobrażał sobie jazdę pięknym, sportowym samochodem sportowym, który podziwiał z zawieszonego nad łóżkiem plakatu. Mężczyźni na ogół pozostają wiecznymi chłopcami, z czasem zmienia się tylko cena ich zabawek. Niezależność finansowa pewnego dnia pozwala im spełniać marzenia z dzieciństwa. Myślę, że teraz jest idealny czas na zakup wymarzonego samochodu. W obawie o przyszłość finansową w niepewnych czasach pandemii wielu właścicieli pozbywa się samochodów ,,do zabawy”, co automatycznie poszerza ich ofertę na rynku. I co więcej, wpływa na ich bieżącą wartość samochodu, która z pewnością wzrośnie w przyszłości.“ - powiedziała Karolina Topolova, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Zobacz także: Skoda Superb w policyjnej służbie

W ofercie Mototechna Classic, marce AAA AUTO specjalizującej się w oldtimerach i samochodach zabytkowych, pojawiło się w ostatnim czasie kilka interesujących modeli, które znalazły nowych właścicieli podczas pandemii. W maju salon opuściły Chevrolet Corvette z 1978 r. oraz BMW 320i z 1989 r., jak również kilka samochodów marki Škoda sprzed lat 90. „Samochody marki Škoda, a także inne samochody z byłego bloku wschodniego, są chyba najbardziej chodliwym towarem wśród klientów Mototechna Classic. Biorąc zwłaszcza pod uwagę ich rozsądne ceny, które czynią je naprawdę dostępnymi”- dodała Karolina Topolova. Jednak nie zawsze jest tak, że można kupić starą Škodę za „kilka wypłat”.

Niektóre z modeli marki z Mladá Boleslav wzbudzają prawdziwe emocje wśród miłośników oldtimerów. Jednym z nich jest kabriolet Škoda Felicia, której cena jest bliska 170 000 zł, a drugim jest wyjątkowa dwudrzwiowa Škoda 1000/1100 MBX. Ten drugi jest właśnie dostępny w Mototechna Classic. Samochód z 1967 r. pokonał do tej pory nieco ponad 80 000 kilometrów, został poddany starannej renowacji, a jego cena wynosi 300 000 zł. Wiedząc, że spośród wyprodukowanych 2517 modeli MBX do dziś zachowało się około 50 z nich, nowy właściciel będzie mógł mieć pewność, że znajdzie się w elitarnym gronie kierowców.

 Zobacz także: Tak prezentuje się pickup Forda w nowej wersji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości