Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37253 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Zakup auta. Skodę możesz zamówić przez internet

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski; Cykl powstał we współpracy z marką Skoda

Fot. Skoda Internet już dawno stał się narzędziem pomocnym w zakupach. Dzięki niemu można mieć dostęp do szerokiej liczby ofert. Dotyczy to także samochodów. Skoda, jako pierwsza marka w Polsce, oferuje auta w leasingu przez internet.

Internetowa platforma Skody działa pod adresem https://sklep.skoda-auto.pl. Można na niej zamówić online auto w leasingu. Praktycznie cały proces wyboru pojazdu przebiega internetowo, bez wychodzenia z domu. Nabywca musi się pofatygować do salonu Skody tylko raz: aby podpisać umowę leasingową i odebrać samochód.

Na stronie jest dostępnych ponad tysiąc samochodów w leasingu konsumenckim oraz leasingu dla firm. Auta można wyszukiwać zarówno według modeli, jak i wysokości miesięcznej raty leasingu. Nabywca może też zastosować filtry dopasowujące konkretny model do swoich oczekiwań. Np. wybrać silnik, skrzynię biegów, a także kolor lakieru i pakiety pogwarancyjne.

W jaki sposób odbywa się realizacja zamówienia? Na platformie Skody należy wybrać model auta. Kolejnym krokiem jest określenie preferowanej wysokości raty miesięcznej i opłaty wstępnej, a także czas trwania umowy oraz roczny limit kilometrów.

Kolejnym krokiem jest zalogowanie się, sprawdzenie swojego zamówienia oraz dokonanie opłaty rezerwacyjnej. Jest ona zaliczana na poczet przyszłych opłat (np. za ubezpieczenie albo opłaty wstępnej). Jeśli jednak leasingobiorca anuluje zamówienie na auto, opłata jest zwracana. Oczywiście realizacja płatności odbywa się również przez internet.

Ostatnim etapem jest wypełnienie wniosku leasingowego. Decyzja leasingodawcy zostanie przesłana e-mailem. Będzie też zamieszczona w panelu klienta. Ostateczne formalności związane w podpisaniem umowy leasingowej dopełnia się w salonie.

W każdej chwili zainteresowany może sprawdzić swoją zdolność finansową korzystając ze specjalnego kalkulatora online. Od razu może też przejrzeć samochody, które spełniają odpowiednie kryteria.

Jakie są korzyści z tej usługi leasingu auta online? Przede wszystkim klient może dokonać większość formalności związanych z leasingiem w dowolnym czasie z dowolnego miejsca, gdzie jest dostęp do internetu. Nie musi fatygować się do salonu w celu dokonania wielu czynności, jakie niesie ze sobą zawarcie umowy leasingowej. To istotne np. w przypadku, kiedy nabywca jest oddalony od salonu dealera.

Skoda zapewnia, że cała procedura- od momentu wyboru auta, do podpisania umowy leasingowej i odbioru pojazdu - trwa nie dłużej, niż dwa tygodnie.

Co ważne, o leasingowanie auta mogą wystąpić również klienci indywidualni korzystając z leasingu konsumenckiego. Taka usługa jest dobrą alternatywą dla kredytu, gdyż miesięczne raty leasingu są niższe, a ponadto nie obciąża ona zdolności kredytowej. Do tego możliwa jest regularna zmiana samochodu na nowy, a klient jest zwolniony z niektórych formalności, takich jak rejestracja pojazdu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • quas (gość)

    Nic nowego, jednak auto to wolałbym zobaczyć z bliska i się przejechać niż kupować przez interner

  • damian22 (gość)

    Szkoda, że same auta nie sa tak zaawansowane technicznie. Jednak pozostaje przy mojej rav4 na niemca prędko nie zmienię

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Skoda zdjęcia

Skoda dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda opinie

Oceń swoje auto

Skoda Cena