Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Zakup auta. W prezencie dostaniesz.... słoik miodu (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Ferrari Miejskie pasieki to nowy ekologiczny trend. Jedna z takich pasiek pojawiła się w Katowicach na dachu salonu samochodowego. Do końca września tego roku ma zostać wyprodukowane nawet 100 kilogramów miodu. Klienci salonu miód mają otrzymywać w prezencie.

Na dachu kompleksu budynków, w którym mieszczą się salony sprzedaży Ferrari, Maserati, Alpine, zainstalowano cztery ule, w których zamieszkały pszczoły.

Miejski miód ma bogate walory smakowe i zdrowotne. Z badań Państwowego Zakładu Higieny wynika, że nie zawiera on żadnych szkodliwych substancji – w sezonie letnim nie występuje problem smogu, miejskie rośliny nie są skażone rolnymi opryskami. Swoje wyjątkowe walory smakowe zawdzięcza dużej różnorodności roślin – nektar pozyskiwany jest tutaj z nieoczywistych lokalizacji.

Zobacz także: Używany Opel Astra II. Czy warto kupić?

Zakładanie miejskich uli to jeden ze sposobów na zwiększanie populacji pszczół, które zagrożone są wyginięciem. Szacuje się, że ponad 75% żywności, którą spożywa człowiek jest pochodną pracy pszczół lub innych zapylających owadów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości