Wszystko
o samochodach

Porady / Samochód zimą

Zakup auta zimą. Na co uważać?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

TVN Turbo/x-news Zima to specyficzna pora roku w kontekście kupowania samochodu. Sprzedający przez gorsze warunki atmosferyczne może ukryć pewne usterki techniczne.

TVN Turbo/x-newsPrzy oglądaniu samochodu koniecznie trzeba włączać silnik i przekonać się jak działa pojazd. Eksperci twierdzą, że warto sprawdzić auto nie na rozgrzanym silniku, gdyż najlepiej jest wtedy skontrolować wtryski, układ paliwowy oraz resztę podzespołów. 

- Sprzedający może ukrywać problemy z napędem. Gęsty olej sprawia, że przykładowo mosty, dyferencjały, czy skrzynie biegów pracują ciszej. Podobnie jest z układem chłodzenia - komentuje Adam Klimek, prowadzący program „Samochód marzeń: kup i zrób".

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

Najlepiej poprosić sprzedawcę, aby wcześniej wstawił auto do ogrzanego pomieszczenia. Kiedy samochód pokryty jest śniegiem, nie sprawdzimy bowiem powłoki lakierniczej, szyb i ewentualnych zarysowań.

Trzeba wziąć również pod uwagę, że zimą przy pomiarach powłoki lakierniczej można otrzymać nieprecyzyjne wyniki.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Roohacz (gość)

    Nadmierna dociekliwość tylko frustruje. Za 5-10 czy 15 tys zł szansa na zakup ideału jest prawie żadna. Pogódźmy się z faktem, że dobre auta są drogie - ale spróbuj to wytłumaczyć Polakowi...

  • handlarz (gość)

    w końcu mądry polak.gratuluje

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości