Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Zakup dobrego auta z drugiej ręki staje się łatwiejszy

Data publikacji: Autor: łs / TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Przez lata próba nabycia używanego samochodu była nie lada wyzwaniem. Nasycenie rynku i coraz większa świadomość klientów przywracają jednak sytuację do normy.

Fot. TVN Turbo/x-newsKonkurencja między salonami i komisami z używanymi samochodami oraz pojawienie się na rynku wyspecjalizowanych firm czy internetowych serwisów, których działalność jest w stanie zdemaskować próbę zatajenia prawdziwej historii pojazdu czy wręcz oszustwa wyszła wszystkim na dobre.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

Sprzedawcy samochodów używanych są coraz bardziej uczciwi. Według najnowszego raportu Motoraportera, niecałe 80% badanych wyraziło zgodę na oględziny auta przed zakupem. Tylko 1/4 pojazdów miała cofnięty licznik. Poprawia się również prawdomówność sprzedających, bo niemal w połowie przypadków stan faktyczny zgadzał się z opisem.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Brelok (gość)

    Nie chodzi o uczciwość czy nieuczciwość sprzedawców tylko świadomość klientów, którzy nie dają już sobie tak łatwo wciskać różnych mitów. Ja kupiłem używaną Toyotę Corollę, która już swoje lata miała, ale pojechałem do serwisu sprawdziłem auto pod każdym względem zleciłem kilka drobnych napraw i jeździłem nią bezawaryjnie ponad trzy lata. Od tej pory stawiam tylko na Toyoty i nie słucham wszystkiego co mówią sprzedawcy.

  • Komentarz usunięty.
  • Kierowca (gość)

    Dokładnie tak. To,że auto ma duży przebieg nie znaczy,że jest wyeksploatowane. Jeśli ktoś dużo jeździ i auto służy mu choćby do pracy nie oszczędza na jego serwisie. Jeśli auto jest flotowe i ma przypisanego jednego kierowcę, który dba o auto wówczas jest ono godne polecenia, serwisowane w ASO na oryginalnych częściach wymiany oleju co w regularnych odstępach a faktura w koszty. Sam wiem bo tak kupiłem również dwa auta. Obecnie jednym z aut jest Octavia II 2005 1.9 TDI od przebiegu 125000 jestem jej właścicielem,wcześniej auto flotowe, serwisuje u jednego mechanika w niezależnym ASO, wlewam Shell Helix Ultra 5W40 oczywiście z właściwa normą na pompo wtryskiwacze i jestem bardzo zadowolony auto ma przebieg 292tyś km. Kolo dwu masowe wymieniałem po 262tyś km a tak poza to tylko części eksploatacyjne. W swoim podejściu do zakupu nie kieruje się kryterium przebiegiem ponieważ często auta z faktycznym nominalnie nie za dużym przebiegiem są znacznie bardziej wyeksploatowane.

  • malajka (gość)

    zgadzam się z tym w stu procentach. Dla mnie takim pewniakiem jest Bawaria Motors BMW zarówno p[oz względem kupna samochodu ale i serwisu samochodowego

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości