Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Zakup motocykla. Ile kosztuje sprowadzenie motocykla do Polski?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. materiały prasowe Polacy w 2019 najczęściej sprowadzali motocykle z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Za sprowadzenie motocykla z zagranicy średnio płacili 704 zł. Głównie wybierali ścigacze, a wśród marek dominowały Honda i Yamaha. Takie informacje prezentuje najnowszy Raport Motocykle 2019 opracowany przez Clicktrans – polski serwis aukcji transportowych.

Raport Motocykle 2019 oparty jest na danych z ponad 50 tys. zleceń transportowych motocykli opublikowanych w serwisie Clicktrans w latach 2011-2019. Raport pokazuje, że rośnie udział zleceń na sprowadzenie motocykla do Polski w stosunku do zleceń na transport motocykli z kraju za granicę. W 2019 75,8% zleceń dotyczyło sprowadzenia motocykli z zagranicy. Dla porównania w 2017 było to 67,7%. Najpopularniejszym miesiącem był lipiec – wtedy odbyło się najwięcej zleceń na sprowadzenie motocykli do Polski.

Skąd Polacy sprowadzają motocykle?

Fot. materiały prasowe Od lat niekwestionowanymi liderami wśród państw, z których Polacy sprowadzają motocykle są Niemcy (37,2%) i Wielka Brytania (27,5%). W 2019 roku na 3. miejscu uplasowała się Francja, której udział z roku na rok wzrasta.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Do jakich polskich województw trafiają motocykle? W 2019 ponad 1/5 zleceń na transport motocykli z zagranicy odbyła się do województwa małopolskiego (12,4%) i mazowieckiego (10,5%). Pozostałe województwa nie przekroczyły 10% udziału w zleceniach transportowych.

Ile kosztuje sprowadzenie motocykla?

W 2019 transport motocykla na terenie Polski kosztował średnio 328 zł, co oznacza wzrost ceny zaledwie o 2,5% w porównaniu do 2018. Za to średnia cena sprowadzenia motocykla z zagranicy do Polski wyniosła 704 zł, o ponad 5% więcej w stosunku do 2018. Sprowadzając motocykl z zagranicy, Polacy najwięcej płacili na trasach z Hiszpanii (1270 zł), najmniej – z Belgii (545 zł). Na większości tras średnia cena transportu motocykla do Polski wzrosła od zeszłego roku, wśród najpopularniejszych tras wyjątek stanowią: Hiszpania, Szwajcaria i Szwecja.

Marki sprowadzanych motocykli

Wśród motocykli, które Polacy ściągają do kraju najpopularniejsze marki od lat pozostają niezmienne: Honda, Yamaha i Suzuki. Od 2011 roku te 3 marki stanowią ponad 50% zleceń na transport motocykli do kraju.

Pełna wersja raportu dostępna tutaj.

To tutaj jest produkowany Volkswagen ID.3

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości